ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gwałtowany wzrost kursów akcji spółek energetycznych notowanych na GPW
20.07.2020r. 13:06

Kurs akcji spółek energetycznych notowanych na GPW gwałtownie wzrósł. Odzwierciedlający je WIG-Energia zyskuje prawie 10 proc. - czytamy w pb.pl.

Gazeta zwraca uwagę, że wzrost cen akcji ma związek z nieoficjalnymi informacjami, zgodnie z którymi na bazie PGE GiEK powstanie NABE, czyli Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego, która będzie stopniowo przejmować elektrownie węglowe.

Dziś upubliczniono rekomendacje analityków Ipopemy dla akcji z sektora energetycznego. Wszystkie brzmią "kupuj", a wycena walorów PGE, Tauronu i Enei jest wciąż wyższa niż obecne kursy na GPW.
Rekomendacje Ipopemy dla polskich spółek energetycznych.
Spółka Nowa
rekomendacja
Stara
rekomendacja
Cena
docelowa
PGE kupuj sprzedaj 9,19 zł
Tauron kupuj sprzedaj 4,03 zł
Enea kupuj kupuj 10,92 zł
Energa kupuj kupuj 10,05 zł
Kogeneracja kupuj sprzedaj 45,40 zł
ZE PAK kupuj kupuj 12,57 zł
Polenergia kupuj - 44,83 zł


"Polski rząd najwyraźniej popiera koncepcję wydzielenia aktywów węglowych ze spółek energetycznych, co po raz pierwszy zostało zaproponowane przez prezesa PGE pod koniec kwietnia. Nie mamy wiedzy na temat specyfiki tego procesu ani ilości firm uczestniczących w zmianach; wygląda jednak na to, że PGE, Enea i Tauron z dużym prawdopodobieństwem spróbują pójść tą drogą. Więcej szczegółów zostanie opublikowanych najpewniej w kolejnych tygodniach. Tauron zaczął już wdrażać swoją zieloną strategię (planując odsprzedaż swój segment ciepła i zamykając w najbliższych dwóch latach przestarzałe bloki o mocy 120 MW). Sądzimy również, że istnieje prawdopodobieństwo, że kopalnie należące do Taurona zostaną wydzielone ze spółki" - napisał w uzasadnieniu rekomendacji cytowany przez pb.pl Robert Maj, analityk Ipopemy. Dodał, że obecne ceny akcji Energi i Enei nie odzwierciedlają przekształcenia projektu Ostrołęka C w projekt opalany gazem.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uważny 20.07.2020r. 14:16
To jest odpowiedź rynku na próbny balon w sprawie połączenia spółek energetycznych po wydzieleniu elektrowni węglowych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE