ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PSE współpracuje ze społecznościami lokalnymi
20.07.2020r. 19:58

Ważną częścią działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych jest współpraca ze społecznościami lokalnymi, zwłaszcza w czasie pandemii. PSE podjęły szereg działań, które pomagają w walce z koronawirusem mieszkańcom tych regionów, w których znajdują się lub powstają linie najwyższych napięć i stacje elektroenergetyczne.

"Wyjątkowa sytuacja wymagała niestandardowych, zróżnicowanych działań. Dzięki stałemu dialogowi prowadzonemu z partnerami społecznymi mogliśmy szybko reagować na pojawiające się potrzeby związane z pandemią" - wyjaśnia Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

Firma wykorzystała doświadczenia z organizacji programu "WzMOCnij Swoje Otoczenie", w ramach którego samorządy i organizacje pozarządowe mogły w zeszłym roku zgłaszać pomysły na projekty przynoszące długotrwały i pozytywny skutek dla okolicy. W ten sposób udało się zrealizować projekty edukacyjne, sportowe i infrastrukturalne w 76 gminach. Z ich efektów korzysta dziś ponad 110 tys. osób.

Pandemia zmieniła jednak priorytety - stały się nimi ochrona zdrowia i bezpieczeństwo mieszkańców. - Dlatego zmieniliśmy formułę "WzMOCnij Swoje Otoczenie". Teraz wnioski można składać przez cały rok, a na dofinansowanie mogą liczyć także projekty pomagające w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 oraz wspierające walkę ze skutkami pandemii - wyjaśnia Ada Konczalska.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://wzmocnijotoczenie.pl/.

Sprzęt dla szpitali

PSE pomogły także szpitalom, przekazując im darowizny pieniężne i rzeczowe. Wraz z rozwojem pandemii zmieniały się potrzeby lekarzy i służb medycznych, a decydującym czynnikiem był czas potrzebny na dostarczenie sprzętu. Dlatego PSE współpracowały z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia, dzięki czemu pomoc była skoordynowana i trafiała tam, gdzie była najbardziej potrzebna.

PSE sfinansowały m.in. zakup specjalistycznego samochodu do przewozu próbek oraz izolatorów RNA dla Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach koło Zduńskiej Woli, co pozwoliło na przyspieszenie prowadzenia badań u pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Z kolei Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie oraz Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu zostały wyposażone w respiratory i inny specjalistyczny sprzęt medyczny oraz urządzenia do dezynfekcji.

W ramach akcji #WdzięczniMedykom, PSE rozpoczęły także współpracę z Caritas Polska - największą organizacją dobroczynną, prowadzącą działalność na terenie całego kraju. Darowizny pozwolą na sfinansowanie specjalistycznego sprzętu medycznego dla placówek ochrony zdrowia, które znajdują się w gminach i powiatach, gdzie istnieje lub powstaje infrastruktura elektroenergetyczna należąca do PSE.

Długofalowe planowanie

Trudno przewidzieć, kiedy skończy się pandemia, a wsparcie potrzebne jest cały czas. Dlatego PSE nadal pracują nad zakupem masek, przyłbic, kombinezonów, rękawiczek oraz środków do dezynfekcji do ponad 40 samorządów i kilku domów opieki społecznej.

Niezależnie od zagrożeń i trudności spowodowanych przez koronawirusa, firma nie ograniczyła działań tylko do swoich podstawowych obowiązków: dbałości o stabilną i bezpieczną pracę systemu elektroenergetycznego oraz realizacji inwestycji związanych z budową i modernizacją infrastruktury przesyłowej.

"Nie zamierzaliśmy rezygnować z naszej aktywności przy projektach społecznych. Dlatego wraz partnerami znaleźliśmy sposób na dostosowanie się do nowej sytuacji - tłumaczy Ada Konczalska. Jedną z takich inicjatyw są "Pingpongowe marzenia z PSE", w ramach których operator systemu przesyłowego współpracuje z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego. Dotychczas w ramach akcji organizowano treningi i turnieje dla młodych zawodników. W czasie pandemii nie było to możliwe. Postawiliśmy więc na aktywność online: materiały szkoleniowe, wirtualne treningi czy zestawy ćwiczeń do wykonywania w domu" - mówi Konczalska.
PSE , PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE