ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: Środki z UE pozwolą z większym spokojem myśleć o wyzwaniach stojących przed energetyką
21.07.2020r. 12:54

Wynegocjowane na unijnym szczycie środki pozwolą z większym spokojem myśleć o wyzwaniach stojących przed polską energetyką - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Polska może otrzymać 3,5 mld euro.

We wtorek nad ranem zakończył się unijny szczyt budżetowy. Zgodnie z porozumieniem zawartym w Brukseli, Polska ma pozyskać w ramach funduszu odbudowy ponad 124 mld euro w grantach, a łącznie z uprzywilejowanymi pożyczkami - 160 mld euro. Do Polski trafią też środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

"To 750 mld zł dla Polski, również dla polskiej gospodarki, również dla polskich firm, spółek Skarbu Państwa. (...) To będą ważne pieniądze dla budowania siły spółek Skarbu Państwa. To są największe polskie przedsiębiorstwa, które budują obraz polskiej gospodarki, najwięcej inwestują. Te inwestycje są potrzebne, bo przed nami wielkie wyzwania, związane choćby z transformacją energetyczną" - powiedział Sasin podczas konferencji prasowej.

"3,5 mld euro zapisane i przeznaczone dla Polski z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji wspomogą proces realizowany przez polskie firmy energetyczne. To pieniądze, które pozwolą z większym spokojem myśleć o skali wyzwań, które stoją dziś przed polską energetyką" - dodał wicepremier.
Zauważył, że wyzwania będzie można realizować "bez pistoletu przystawionego do głowy, czyli konieczności osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.".

"Dzięki skutecznym negocjacjom udało się osiągnąć, że cel klimatyczny będzie liczony dla całej Europy, a nie dla każdego kraju z osobna. To daje spokojniejszą perspektywę inwestowania i osiągania celów w sektorze energetycznym" - powiedział wicepremier Sasin.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 21.07.2020r. 19:54
Zamiast 8 mld euro kasy na transformację energetyczną dostaniemy tylko 3,5 mld euro z powodu odmowy uznania... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE