ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG oszacowało wolumen sprzedaży gazu ziemnego w II kwartale
21.07.2020r. 17:38

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG w drugim kwartale br. wyniósł 6,3 mld m sześc. wobec 6,05 mld m sześc. przed rokiem - podała spółka w komunikacie.

Wydobycie gazu ziemnego w drugim kwartale wyniosło 1,02 mld m sześc. wobec 1,04 mld m sześc. rok wcześniej. W całym półroczu wydobycie gazu wyniosło 2,19 mld m sześc. wobec 2,22 mld m sześc. rok wcześniej.

Import gazu ziemnego wyniósł w drugim kwartale 4,01 mld m sześc. gazu wobec 3,71 mld m sześc. rok wcześniej. Import "z kierunku wschodniego" wyniósł w tym czasie 2,19 mld m sześc. - tak jak przed rokiem. Import gazu ziemnego w całym pierwszym półroczu wyniósł 7,47 mld m sześc. gazu (7,38 mld m sześc. rok wcześniej), w tym "z kierunku wschodniego" 4,12 mld m sześc. (3,98 mld m sześc. rok wcześniej).

Wolumen wydobycia ropy naftowej wzrósł w drugim kwartale do 331,7 tys. ton z 289,9 tys. ton rok wcześniej. Łącznie w okresie styczeń-czerwiec wydobycie ropy wyniosło 656,3 tys. ton wobec 613,8 tys. ton rok wcześniej.

Wolumen sprzedaży ropy naftowej przez grupę PGNiG wzrósł w drugim kwartale do 369,5 tys. ton z 266,2 tys. ton przed rokiem. W całym pierwszym półroczu sprzedaż ropy naftowej wzrosła do 646,4 tys. ton z 554,3 tys. ton rok wcześniej.
Wolumen sprzedaży ciepła w drugim kwartale wzrósł do 6,79 PJ z 6,04 PJ, a sprzedaży energii elektrycznej z produkcji spadł do 0,64 TWh z 0,74 TWh przed rokiem. Narastająco od początku roku sprzedaż ciepła spadła do 22,84 PJ z 23,01 PJ, a sprzedaż energii elektrycznej do 2,02 TWh z 2,26 TWh.

Na koniec czerwca br. stan zapasów gazu należącego do PGNiG (obejmujący zapas obowiązkowy będący w gestii ministra właściwego ds. energii) wynosił ok. 2,8 mld m sześc. gazu w przeliczeniu na gaz wysokometanowy o cieple spalania 39,5 mJ/m sześc.

Podany stan zapasów obejmuje gaz wysokometanowy, zaazotowany zmagazynowany w Polsce i za granicą oraz gaz LNG w terminalach. Dane nie obejmują wolumenu gazu ziemnego będącego w gestii Operatora Systemu Przesyłowego Gaz-System.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE