ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Orlen znacznie rozbuduje Płocki Rower Miejski
22.07.2020r. 10:14

PKN Orlen wyposaży Płocki Rower Miejski w dodatkowe 250 rowerów w 25 lokalizacjach. Oznacza to, że w obecnym sezonie użytkownicy jednośladów, w ramach systemu miejskiego, będą mieli do dyspozycji łącznie 500 rowerów na ponad 56 stacjach, zlokalizowanych zarówno w Płocku, jak i na obrzeżach miasta po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie.

Stacje rowerowe PKN Orlen będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem miejskim. To oznacza, że pojazdy pobrane z innych lokalizacji, będzie można pozostawić w dowolnych terminalach Orlen na terenie miasta i odwrotnie. Wypożyczanie będzie odbywać się również na tych samych zasadach finansowych i za pomocą obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich.

- W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu poszerzamy ofertę dla lokalnej społeczności w Płocku. Dwukrotne zwiększenie bazy rowerów płockiego systemu miejskiego to kolejny projekt, którego beneficjentami będą mieszkańcy miasta i okolic, a także turyści. W ten sposób umiejętnie łączymy społeczną odpowiedzialność biznesu z promocją aktywnego trybu życia - mówi Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN Orlen.

Koncern planuje także akcje promocyjne dla użytkowników stacji rowerowych Orlen. Każda osoba, która zarejestruje się na stronie www.roweryorlen.pl i wyrazi odpowiednie zgody marketingowe, na powitanie otrzyma 1000 pkt VITAY. Dla rowerzystów przewidziane zostały także atrakcyjne kupony rabatowe do wykorzystania na stacjach Orlen.

Przy wyborze lokalizacji pod uwagę brano przede wszystkim potrzeby zgłaszane przez mieszkańców np. na forach dyskusyjnych, opinie członków klubu turystyki rowerowej, odległości pomiędzy stacjami, bliskie położenie ścieżek rowerowych, a także sugestie ze strony właścicieli gruntów, na których zostaną ustawione stacje. Wybrane miejsca są istotne z punktu widzenia rozwoju całego systemu roweru miejskiego. Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe po sukcesywnym przygotowaniu i utwardzeniu gruntów do montażu terminali i stojaków na rowery.

Priorytetem dla PKN Orlen było uruchomienie wypożyczalni rowerów, a następnie zebranie doświadczeń oraz know-how w innych lokalizacjach w Polsce, gdzie system infrastrukturalny rowerów miejskich już funkcjonował. Teraz, zgodnie z zapowiedzią, będzie rozwijany w Płocku.PKN Orlen, biorąc pod uwagę opinie mieszkańców zgłaszane w przestrzeni publicznej oraz konsultacje z Miejskim Zarządem Dróg, zdecydował o ustawieniu stacji rowerowych m.in. przed Teatrem Dramatycznym od strony Pasażu Vuka Karadžica, w pobliżu Cmentarza Komunalnego przy ul. Bielskiej, po przeciwnej stronie Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej oraz w okolicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przed Stadionem Miejskim przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie szkoły Centrum Edukacji przy skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z ul. Kobylińskiego, skrzyżowaniu ulic Bielska - Mickiewicza oraz przed Ogródkiem Jordanowskim od strony al. Jana Kilińskiego, a także na działce po byłej stacji CPN przy ul. Bielskiej graniczącej z ul. Kwiatka.

Rowery będzie można także wypożyczać w pobliżu stacji paliw Orlen zlokalizowanych przy ul. Chemików, ul. Wyszogrodzkiej 123 oraz ul. Wyszogrodzkiej 150, a także przy ul. Targowej. Wypożyczenie jednośladów możliwe będzie również możliwe przy skrzyżowaniach - ul. Mazowieckiej z ul. J. Korczaka, ul. Harcerskiej z ul. Kasztanową, ul. Przemysłowej z ul. Kostrogaj oraz ul. Miodowej i ul. Mościckiego.

Pasjonaci rowerowych wycieczek będą mogli również dojechać do stacji rowerowych, które zostaną ustawione w miejscach bardziej oddalonych od centrum Płocka, jak np. do Liszyna, do Słupna, do Parku Mościckiego na Radziwiu, do kąpieliska w Grabinie, a także do centrum Łącka.

- Niezwykłe położenie naszej gminy wśród lasów i jezior oraz niemal 40-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych i 30 km ścieżek dydaktycznych sprawia, że turyści traktują nasz obszar jako atrakcyjny teren do aktywnego wypoczynku. Dlatego też cieszy nas fakt zainstalowania stacji rowerowych w naszej okolicy. Mam nadzieję, że wpłynie to na wzrost aktywności fizycznej wśród mieszkańców jak i gości naszej gminy - mówi Wójt Gminy Łąck Zbigniew Białecki. Jak dodaje, w najbliższych latach gmina chce wybudować miasteczko rowerowe w Łącku, ścieżki rowerowe na trasie Nowe Rumunki - Gąbin oraz ukończyć ostatni etap ścieżki Łąck - Gostynin.

PKN Orlen, mając na uwadze fakt, że wielu pracowników korzysta z jednośladów dojeżdżając do pracy, ustawi stacje rowerowe także w okolicy Zakładu Produkcyjnego przed Bramą nr 1 oraz Bramą nr 2.

Jak wynika z analiz operatora systemu Nextbike, Płock po zainstalowaniu przez PKN Orlen dodatkowych stacji rowerowych, będzie najlepiej wyposażonym w tym zakresie miastem w Polsce z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE