ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Irak nadal przekracza limity produkcji ropy naftowej
22.07.2020r. 10:55

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Podczas wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej dominowali optymiści. Cena ropy WTI chwilowo sięgała okolic 42,50 USD za uncję, jednak do końca sesji spadła poniżej 42 USD za uncję. Z kolei notowania ropy Brent w trakcie wtorkowej sesji dotarły niemal do poziomu 45 USD za uncję, jednak ostatecznie powróciły do rejonu 44 USD za uncję.

Największym wyzwaniem pozostają słabe fundamenty rynku tego surowca, a dokładniej - jego spora nadpodaż. Mimo cięć produkcji ropy naftowej w państwach OPEC, Rosji czy USA i Kanadzie, popyt spadł na tyle znacząco, że nadwyżka na globalnym rynku ropy się utrzymała.

Tymczasem nie wszystkie państwa deklarujące cięcia produkcji, faktycznie trzymają się swoich limitów. W ramach porozumienia OPEC+ duże cięcia wydobycia i eksportu deklarował m.in. Irak, jednak już od wejścia w życie tego dokumentu kraj ten miał problemy z trzymaniem produkcji ropy w ryzach. Wstępne dane pokazują, że lipcowy eksport ropy naftowej z Iraku wzrósł, co sugeruje, że kraj ten wciąż jest daleko od poziomów zadeklarowanych cięć.

Tymczasem dzisiaj uwaga inwestorów na rynku ropy może być bardziej skupiona na USA, gdzie pojawią się dane dotyczące zapasów paliw. Wstępne prognozy zakładały, że w minionym tygodniu zapasy ropy w USA spadły, jednak wczoraj Amerykański Instytut pokazał szacunki ich dużego wzrostu (o ponad 7,5 mln baryłek), więc z dużym prawdopodobieństwem dzisiaj Departament Energii USA także pokaże wzrost zapasów ropy.

(1024x683)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

(1024x683)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kermit 23.07.2020r. 10:48
Słyszałem, że ropa to czarne złoto, ale że cena to ok. 44$ za uncję?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE