ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ruszyła druga edycja programu PSE "WzMOCnij swoje otoczenie"
23.07.2020r. 09:51

Ruszył nabór wniosków do II edycji inicjatywy społecznej "WzMOCnij swoje otoczenie", która w tym roku - ze względu na pandemię koronawirusa - przyjęła formę całorocznego programu grantowego. Ze wsparcia skorzystać mogą wybrane gminy i ich jednostki organizacyjne, np. szkoły, przedszkola czy ośrodki pomocy społecznej, a także organizacje pozarządowe. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl .

PSE jako właściciel 14 692 kilometrów linii oraz 107 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, są obecne w ponad 1000 polskich gminach, w których prowadzą działalność eksploatacyjną lub realizują projekty inwestycyjne. Do ponad 70 z nich skierowana jest II edycja ogólnopolskiego programu dobrosąsiedzkiego "WzMOCnij swoje otoczenie". Tegoroczny budżet na granty sięga ok. 2 mln zł.

Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

Pomysły na projekty można zgłaszać do 30 listopada 2020 r. Wnioski są rozpatrywane na bieżąco, a realizacja przyznanych grantów powinna nastąpić do końca roku. Projekty można zgłaszać w pięciu kategoriach:
• Zdrowie i opieka medyczna - w szczególności działania na rzecz walki z koronawirusem
• Rozwój wspólnej przestrzeni publicznej
• Oświata
• Środowisko
• Inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Program jest skierowany do mieszkańców gmin, w których istnieje lub powstaje infrastruktura PSE. O grant w wysokości do 20 tys. zł mogą ubiegać się podmioty z 70 gmin z ośmiu województw: dolnośląskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wykaz gmin znajduje się w regulaminie programu, dostępnym na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.


- Zdecydowaliśmy się na zmianę formuły z konkursu na program, aby móc lepiej zareagować na potrzeby lokalnych społeczności w tym trudnym czasie. W zeszłym roku otrzymaliśmy 284 zgłoszenia, 88 z nich wybraliśmy do realizacji. Ich beneficjentami jest 110 tys. mieszkańców - mówi Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE. - Także w tym roku zależy nam, by projekty, które wesprzemy, wprowadzały pozytywne i trwałe zmiany w lokalnych społecznościach i jednocześnie służyły przez długie lata. Poprzez program "WzMOCnij swoje otoczenie" będziemy nadal przesyłać dobrą energię pomocy i społecznego zaangażowania, służąc mieszkańcom i sąsiadom naszych inwestycji - dodaje.

W zeszłym roku dzięki grantom przyznanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne powstały m.in. szlaki rowerowe i ścieżki edukacyjno-przyrodnicze, zakupiono wyposażenie multimedialne umożliwiające organizację wirtualnych spacerów i wystaw, zorganizowano zajęcia z programowania czy remonty szkolnych pracowni fizyczno-chemicznych. Zwycięskie pomysły były wdrażane we współpracy z samorządami, mieszkańcami i lokalnymi organizacjami. Dzięki takiemu podejściu projekty będą mogły być rozwijane także w kolejnych latach.

Lista gmin zaproszonych do tegorocznej edycji, regulamin programu, zasady składania wniosków, dokumenty aplikacyjne oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.
PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE