ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spadek produkcji węgla kamiennego i brunatnego w czerwcu
23.07.2020r. 10:17

Produkcja węgla kamiennego w czerwcu spadła o 18,4 proc., a węgla brunatnego w czerwcu w Polsce spadła o 10,3 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny.

Produkcja węgla kamiennego w czerwcu spadła o 18,4 proc., po spadku o 39,5 proc. w maju i wyniosła 3,836 mln ton. W czerwcu, w porównaniu do maja produkcja węgla kamiengo wzrosła o 20,2 proc.

W okresie styczeń-czerwiec wydobycie spadło o 14,1 proc. rdr do 26,538 mln ton.
Produkcja węgla brunatnego w czerwcu 2020 r. w Polsce spadła o 10,3 proc. w porównaniu do czerwca ubiegłego roku i wyniosła 3.883 mln ton. W porównaniu do maja produkcja spadła o 2,7 proc., a w okresie styczeń-czerwiec wydobycie węgla brunatnego spadła o 14,2 proc. do 22,422 mln ton.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE