ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Granty od Fundacji Orlen na profilaktykę zdrowotną
24.07.2020r. 09:36

Fundacja Orlen konsekwentnie angażuje się w inicjatywy związane z promocją profilaktyki zdrowotnej. W ramach nowego programu grantowego "Zdrowie dla Płocka" przeznaczy 300 tys. zł m.in. na organizację szkoleń, warsztatów i wykładów dotyczących zapobiegania zachorowaniom. O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wnioski można składać do 7 września br. poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji Orlen.


"Zdrowie dla Płocka" to program skierowany do organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych działających na terenie Płocka oraz powiatów sąsiadujących - płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Dofinansowanie mogą otrzymać również instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczej straży pożarnej i parafie. Wnioskodawcy mogą starać się darowizny w wysokości nawet 20 tys. zł.

Granty otrzymają te organizacje, które przedstawią spójną koncepcję oraz starannie uargumentują potrzebę realizacji projektu. Dodatkowo punktowane będzie również zaangażowanie lokalnej społeczności w działania projektowe, a także doświadczenie organizacji w prowadzeniu inicjatyw z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

- Stworzyliśmy kolejny już projekt o charakterze edukacyjnym, promujący zdrowy tryb życia, ponieważ wiemy, jak skuteczną metodą w zapobieganiu chorobom jest profilaktyka. Chcemy, by nasz program przyczynił się do podniesienia poziomu świadomości społecznej i zachęcił mieszkańców Płocka oraz sąsiednich powiatów do regularnych badań. Przekazując środki finansowe w formie grantów wspieramy działania lokalnych instytucji i organizacji, które najlepiej znają potrzeby społeczności, w których funkcjonują. W ten sposób pokazujemy też, jak w praktyce PKN Orlen wdraża zasady społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN Orlen.

Do 25 września br. Fundacja Orlen rozstrzygnie konkurs i poinformuje, które organizacje otrzymają granty. Natomiast realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się 28 września 2020 roku.

"Zdrowie dla Płocka" jest jednym z działań podjętych przez PKN Orlen w ramach programu "Kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego". Na jego realizację koncern przeznaczy w ciągu sześciu lat 10 mln zł. Partnerami merytorycznymi tego przedsięwzięcia zostały Narodowy Instytut Onkologii (dawne Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie) oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, które odpowiadają za realizację działań w ramach programu.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE