ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA
27.07.2020r. 08:38

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Miniony tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się zwyżką, jednak była ona niewielka. Wzrosty cen ropy naftowej, które dominowały na tym rynku w perspektywie ostatnich trzech miesięcy, wyraźnie straciły na dynamice. Bieżący tydzień na rynku ropy rozpoczyna się neutralnie, od konsolidacji notowań tego surowca.

W piątek opublikowany został cykliczny raport Baker Hughes na temat liczby funkcjonujących punktów wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych. Według tej publikacji, już po raz dwunasty z rzędu odnotowany został spadek łącznej liczby funkcjonujących wiertni ropy i gazu w USA - tym razem o dwie wiertnie, do 251, czyli do rekordowo niskiego poziomu.

(1024x683)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Wynikało to jednak głównie ze spadku liczby wiertni gazu - ta spadła o 3 do 68, czyli do najniższego poziomu od czasu rozpoczęcia prowadzenia statystyk przez Baker Hughes. Tymczasem liczba funkcjonujących punktów wydobycia ropy naftowej wzrosła łącznie o 1 do poziomu 181. To pierwszy tygodniowy wzrost od marca.

Ponad połowa funkcjonujących wiertni ropy w USA znajduje się w rejonie Permian Basin, na granicy stanów Teksas i Nowy Meksyk. W ubiegłym tygodniu liczba wiertni ropy na tym terenie wzrosła o 2 do 126, czyli zanotowała pierwszą tygodniową zwyżkę od połowy marca br.

Mimo że w porównaniu do wcześniejszych kilku lat, ceny ropy naftowej wciąż są przez wielu inwestorów uznawane za niskie, to ostatnie miesiące były czasem spektakularnej zwyżki notowań tego surowca. Obecnie, gdy notowania ropy naftowej poruszają się w okolicach 40 USD za baryłkę, wiele firm wydobywczych w USA rozważa już powolny powrót do zwiększania wydobycia po wcześniejszych cięciach produkcji. Ta perspektywa ogranicza potencjał wzrostowy notowań ropy naftowej.

(1024x683)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE