ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Francuski rząd zapowiada zakaz ogrzewania zewnętrznego miejsc publicznych
27.07.2020r. 17:52

Ogrzewanie zewnętrzne miejsc publicznych zostanie we Francji zakazane, a w nowych domach zabronione będzie instalowanie kotłów olejowych i węglowych - poinformowała w poniedziałek francuska minister ds. transformacji ekologicznej Barbara Pompili.

Minister wystąpiła po pierwszym zebraniu Rady Obrony Ekologicznej na temat decyzji dotyczących wniosków wyartykułowanych przez 146 uczestników Obywatelskiej Konwencji Klimatycznej, która debatowała w czerwcu.

Pompili zapowiedziała ogłoszenie dekretu rządu, w myśl którego od 2021 r. zabronione będzie stosowanie ogrzewania zewnętrznego miejsc publicznych, czyli np. tarasów lub ogródków kawiarnianych, wprowadzony zostanie też nakaz "zamykania drzwi we wszystkich ogrzewanych lub klimatyzowanych budynkach ogólnodostępnych".

Pompili zapowiedziała ponadto utworzenie dwóch parków regionalnych w Mont Ventoux i w Pikardii oraz narodowego rezerwatu przyrody w Alzacji, rehabilitację zanieczyszczonych gleb oraz walkę z betonowaniem osiedli mieszkaniowych.

W odniesieniu do termomodernizacji budynków, które według danych ministerstwa odpowiadają za produkcję 20 proc. gazów cieplarnianych, rząd na mocy tego samego dekretu wprowadzi od 2023 r. obowiązek tworzenia tzw. charakterystyki energetycznej budynków.
Domy zużywające więcej energii, niż zalecają normy, będą musiały być termoizolowane, a właściciel bez wykonania stosownych prac remontowych nie będzie mógł ich wynajmować - powiedziała Pompili, cytowana przez dziennik "Le Monde".

Zakazane będzie instalowanie kotłów olejowych i węglowych w nowych domach, a od stycznia 2022 r. rząd będzie zachęcał do wymiany zepsutych urządzeń tego typu.

Premier Jean Castex w poniedziałek w artykule pt. "Wszyscy ekolodzy" zamieszczonym w regionalnym dzienniku "Ouest France" pisze o potrzebie skoncentrowania się na ekologii opartej na porozumieniu społecznym, skoordynowanej polityce wzrostu i potrzebach Francuzów.

Zdaniem komentatorów nowy rząd kładzie nacisk na kwestie ekologiczne, aby przejąć część elektoratu Zielonych, którzy w drugiej turze wyborów regionalnych w czerwcu osiągnęli bardzo dobry wynik, proponując wyborcom rozwiązania dotyczące transformacji ekologicznej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 03.08.2020r. 13:31
co na to napływcy spod zielonego sztandaru
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE