ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spółka Nord Stream 2 odwołała się od decyzji TSUE
29.07.2020r. 07:40

Operator spornego projektu gazociągu odwołał się od decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który 20 maja tego roku odrzucił jego wniosek o zmiany w dyrektywie gazowej. Ma ona podporządkować projekt prawu europejskiemu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Znowelizowana dyrektywa gazowa stanowi, że gazociągi takie jak Nord Stream 2 mają podlegać trzeciemu pakietowi energetycznemu. Oznacza to, że należałoby dostosować odcinek gazociągu na wodach niemieckich, który obecnie nie spełnia tego wymogu. - Nord Stream 2 AG (operator projektu - przyp. red.) uważa nowelizację za dyskryminującą i przyjętą tylko po to, by przeszkodzić budowie. Dlatego miała zostać przeprowadzona już po podjęciu decyzji o jego budowie - czytamy w Kommiersancie. Operator nie uznał racji sądu odnośnie procedury nowelizacji dyrektywy i uznaje ją nadal za "nielegalną dyskryminację".

Rozmówcy Kommiersanta przekonują, że szanse Nord Stream 2 AG na sukces w sądzie są "raczej małe".
Konieczność wdrożenia trzeciego pakietu energetycznego względem Nord Stream 2 oznacza, że ten gazociąg będzie musiał między innymi dopuścić do przepustowości strony trzecie. Tymczasem prawo rosyjskie daje możliwość eksportu gazociągami jedynie Gazpromowi. Ten konflikt prawny może utrudnić dostosowanie gazociągu do prawa unijnego, a tym samym opóźnić jego budowę lub uniemożliwić rozpoczęcie pracy, jeśli Komisja Europejska odpowiedzialna za ocenę implementacji przepisów stwierdzi, że ma działać niezgodnie z prawem.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE