ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Niemczech aukcja na wycofanie mocy wytwórczych na węgiel
29.07.2020r. 07:56

Niemiecki regulator Bundesnetzagentur (BnetzA) ogłosi pierwszą aukcję na 4 GW mocy elektrowni węglowych do zamknięcia w zgodzie z prawem zakładającym wygaszanie energetyki tego typu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Operatorzy pragnący wziąć udział w tej akcji będą musieli przedstawić oferty do pierwszego września 2020 roku. Zwycięzcy otrzymają kontrakt do pierwszego grudnia 2020 roku. Zostaną zobowiązani do ściągnięcia mocy wytwórczych na węgiel z rynku od początku 202 roku i zatrzymania pracy tamtejszych kotłów do lipca 2021 roku.

Druga aukcja tego typu ma zostać ogłoszona siódmego grudnia 2020 roku z terminem czwartego stycznia 202 roku. Wówczas BnetzA będzie alokować 1,5 GW mocy do wygaszenia z ceną maksymalną 155 tysięcy euro za MW.
Prawo niemieckie zakłada, że aukcje zakładające płatność za wyłączanie węgla będą organizowane do 2027 roku. Od 2031 roku wyłączenia elektrowni węglowych będą obowiązkowe po to, by możliwy był do zrealizowania cel odejścia od energetyki tego typu do 2038 roku.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE