ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom kupił firmę budującą gazociągi
29.07.2020r. 08:01

Według źródeł RBK pod koniec maja Gazprom sfinalizował transakcję zakupu głównego kontrahenta podczas budowy gazociągów - firmy Strojtransneftgaz.

Pakiet większościowy Strojtransnieftgazu należał do oligarchów Giennadija Timczenki oraz Aleksieja Mitjuszowa. Zgodnie z informacjami podanymi przez RBK, koszt przejęcia spółki przez Gazprom wyniósł ponad 30 mld rubli (410 mln dolarów). Nie wiadomo która spółką Gazpromu formalnie zakupiła kontrahenta. Docelowo wszystkie aktywa budowlane należące do Gazpromu mają zostać włączone w skład spółki Gazpromstrojprom.
W grudniu 2019 roku inny oligarcha Arkady Rotenberg sprzedał udziały w spółce konstrukcyjnej Strojgazmontaż za 75 mld rubli (miliard dolarów) . Nabywcą był Gazprombank. Gazprom rozbudowuje aktywa związane z segmentem konstrukcyjnym, aby nie musieć wykorzystywać do realizacji swoich megainwestycji podmiotów z zewnątrz.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE