ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Problemy interkonektora będącego elementem Południowego Korytarza Gazowego
29.07.2020r. 12:11

Dwie węgierskie firmy, które w 2018 roku zarezerwowały przepustowość rozszerzonego interkonektora gazowego na granicy Węgier i Rumunii wycofały się z realizacji projektu - poinformował minister gospodarki Rumunii Wirgil Popescu, o czym czytamy w BiznesAlert.pl.

Rozszerzenie interkonektora na granicy Węgier i Rumunii jest jednym z elementów powstającego gazociągu BRUA. Gazociąg ten w oparciu o połączenia międzysystemowe ma połączyć szlaki gazowe z Azerbejdżanu oraz greckie terminale LNG a także złoża gazowe na Morzu Czarnym z Austrią. Przebiegać ma przez Bułgarię, Rumunię i Węgry.

Obecnie trwają prace przy realizacji połączeń gazowych pomiędzy Bułgarią a Grecją oraz budowy gazociągu przez terytorium Rumunii.
Interkonektor na granicy Węgier i Rumunii ma być budowany w dwóch etapach. Pierwszy zakłada możliwości przesyłowe gazu na poziomie 1,75 mld m sześc. rocznie, w drugim etapie do końca 2020 roku przepustowość ma być rozszerzona do 4,4 mld m sześc. rocznie. Jednak w wyniku wycofania się węgierskich podmiotów w alokacji przepustowości procedura badań ekonomicznych musi zostać przeprowadzona ponownie.

Węgry są zainteresowane zakupem do dwóch miliardów metrów sześc. gazu z Azerbejdżanu, płynącego Południowym Korytarzem Gazowym. Jednak, aby do tego doszło, muszą zostać zrealizowane wszystkie wcześniej planowane inwestycje (połączenia bułgarsko-rumuńskie oraz rumuńsko-węgierskie).
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE