ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE partnerem V edycji akcji "BohaterON - włącz historię"
29.07.2020r. 14:42

PGE została partnerem akcji BohaterON, której celem, oprócz uhonorowania i upamiętnienia uczestników Powstania Warszawskiego, jest zachęcenie do działania - wysłania kartki dla Powstańca.

PGE z dumą angażuje się w działania związane z pielęgnowaniem tożsamości i świadomości narodowej, dlatego też po raz kolejny włączyliśmy się w akcję BohaterON. Celem projektu, oprócz kultywowania pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego, jest zachęcenie do działania, do interakcji. Zachęcam do wysłania kartki dla Powstańca - wspólnie pokażmy, że pamiętamy - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE od lat angażuje się w projekty, które są związane z Powstaniem Warszawskim. Od 2016 r. PGE współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku PGE została Partnerem Strategicznym Muzeum i patronem programu "Rodzinne spotkania z historią" promującego rodzinne zwiedzanie ekspozycji. PGE włączała się również w inicjatywy wspierające kombatantów m.in. zaangażowała się w opiekę nad nimi podczas pandemii koronawirusa.

PGE wsparła również produkcje filmowe upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego, takie jak "Miasto 44" Jana Komasy, "Fajna Ferajna" Tomasza Stankiewicza, czy film Władysława Pasikowskiego "Kurier" o Janie Nowaku-Jeziorańskim, poruszający wątki powstańcze z 1944 r.

Kampania BohaterON składa się z czterech elementów. Jej głównym punktem jest akcja Kartka dla Powstańca, w ramach której można wysłać do uczestników Powstania Warszawskiego specjalne kartki z życzeniami, dziękując tym samym za ich walkę o wolną Polskę.
W ramach akcji przeprowadzane są także szkolenia dla nauczycieli, warsztaty dla uczniów oraz spotkania z Powstańcami.

Od 2016 roku wysłano łącznie 830 258 kartek i listów do Powstańców, a 700 000 uczniów zostało objętych projektem "BohaterON w Twojej Szkole".

Przez cały rok bohaterowie walk o stolicę otrzymują także bezpośrednią pomoc, nie tylko materialną, ale również wsparcie w codziennych obowiązkach czy organizacji pomocy medycznej. W okresie zagrożenia epidemicznego pomoc ta nabrała jeszcze większego znaczenia.

Od 2019 roku osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się do promowania edukacji historyczno-patriotycznej, uhonorowywane są Nagrodą BohaterONy im. Powstańców Warszawskich.

Organizatorem akcji "BohaterON - włącz historię" są dwie wrocławskie organizacje zajmujące się realizacją projektów z zakresu pamięci historycznej: Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria.

PGE Polska Grupa Energetyczna angażuje się w kampanię BohaterON już od 2018 roku. Działalność PGE w zakresie kultywowania pamięci historycznej została doceniona przez Kapitułę Konkursu i w 2019 roku Spółka została Finalistą Nagród BohaterONy. PGE otrzymała nominację za wsparcie licznych inicjatyw realizowanych w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w tym za mecenat nad "Koncertem dla Niepodległej" i wsparcie realizacji filmu "Niepodległość".
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE