ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają
30.07.2020r. 07:53

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw tanieje po danych o amerykańskich zapasach paliw i po ostrzeżeniach z Fed - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,19 USD, niżej o 0,19 proc., po spadku notowań na zakończenie poprzedniej sesji o 0,6 proc.

Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 43,68 USD za baryłkę, niżej o 0,16 proc.

Amerykański Departament Energii (DoE) podał w swoim najnowszym raporcie, że zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 10,61 mln baryłek, czyli o 1,98 proc. do 525,97 mln baryłek. To ich najmocniejszy spadek w tym roku. Tymczasem rynek oczekiwał wzrostu zapasów o 450 tys. baryłek.

Wzrosły jednak zapasy benzyny - o 654 tys. baryłek, czyli o 0,27 proc., do 247,39 mln baryłek.

To sygnał, że popyt na benzynę w USA jest nadal słaby pomimo trwającego w Stanach sezonu wakacyjnych wyjazdów.

Tymczasem amerykańska Rezerwa Federalna utrzymała główną stopę procentową w przedziale 0-0,25 proc. W ocenie Fed, pandemia koronawirusa nadal stanowi znaczne ryzyko dla gospodarki - ścieżka rozwoju gospodarczego USA "będzie w znacznym stopniu zależała od przebiegu pandemii koronawirusa".
"Rezerwa Federalna może wykorzystać pełen zakres narzędzi do wspierania gospodarki USA w tym trudnym czasie, promując w ten sposób maksymalne cele w zakresie zatrudnienia i stabilności cen" - napisano w komunikacie Fed.

Pandemia koronawirusa w USA nie ustępuje - w Kalifornii, Teksasie i na Florydzie zanotowano rekordową dzienną liczbę zgonów z powodu Covid-19. Comeback koronawirusa widać też coraz wyraźniej w krajach azjatyckich.

"Na rynkach mamy okres bardzo małej zmienności, bo inwestorzy nie wiedzą, co będzie dalej" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Handel na rynkach ropy odbywa się w wąskim przedziale" - dodaje.

Firma konsultingowa Rystad Energy prognozuje, że wystąpienie drugiej fali zakażeń koronawirusem na świecie i do tego napływ na rynki dodatkowych baryłek ropy z OPEC+ spotęguje globalną nadpodaż ropy na rynkach przez najbliższe 4 miesiące.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE