ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Katowicach rada miasta powołała komisję klimatu
30.07.2020r. 13:52

Komisję klimatu powołała w czwartek rada miasta Katowice. Organ ten ma pracować nad rozwiązaniami, które na szczeblu miejskim będą minimalizować niekorzystne zmiany klimatu.

"To, co się dzieje na poziomie lokalnym, oddolnym, przyśpiesza działania prorozwojowe, w tym na rzecz ochrony środowiska" - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Katowic Marcin Krupa.

Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta Katowice Jarosław Makowski podkreślił, że to ten klub zaproponował powołanie Rady Klimatu i dziękował radnym z innych ugrupowań za życzliwość dla tej inicjatywy. "To jest jasny znak, że klimat, podobnie jak smog, jest kosmopolityczny, że jego konsekwencje dotykają nas niezależnie od tego, czy mamy prawicowe, czy lewicowe poglądy" - powiedział.
Zdaniem Makowskiego katowicka rada klimatu będzie w mieście ważnym partnerem dla strony społecznej, np. dla młodzieżowego strajku klimatycznego.

Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwość Piotr Pietrasz zwrócił uwagę, że powołanie rady klimatu to przykład porozumienia ponad podziałami politycznymi w Katowicach. "Możemy pracować nad wspólnymi rozwiązaniami. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana" - podkreślił radny.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE