ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Straż Miejska w Białymsoku kupi system z dronem do badania zanieczyszczeń powietrza
30.07.2020r. 14:10

System AirDron do pomiaru zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem drona kupi Straż Miejska w Białymstoku. Urządzenia z oprogramowaniem oraz szkolenia z ich obsługi będą kosztować ok. 187 tys. zł - poinformowały w czwartek PAP Straż Miejska i firma, z którą straż podpisała umowę w tej sprawie.

Zakłada ona, że sprzęt - dron w zestawie ze specjalną głowicą AirDron do pomiarów - ma być dostarczony Straży Miejskiej w ciągu dwóch miesięcy.

"Urządzenia będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Białymstoku w szczególności do przeprowadzania inspekcji domowych palenisk oraz innych zanieczyszczeń powietrza" - poinformowała w czwartek PAP Marta Rybnik z białostockiej Straży Miejskiej.

Wyjaśniła, że głowica do pomiarów zanieczyszczenia powietrza może dokonywać badań w czasie rzeczywistym i pobierać próbki do analiz w laboratorium. "Głowica jest wyposażona w sensory do badania cyjanowodoru, formaldehydu, chlorowodoru, lotnych związków organicznych, dwutlenku siarki i amoniaku. Posiada również czujnik optyczny do badania zanieczyszczenia powietrza niską emisją pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz czujniki temperatury powietrza i wilgotności" - wyjaśniła Rybnik.
Urządzenia będą mogły być wykorzystywane gdy straż otrzyma stosowne zezwolenia na przeprowadzanie lotów dronem.

Urządzenia dostarczy wybrana w przetargu firma Softblue SA z ofertą na kwotę 187 tys. zł. Firma poinformowała w przesłanym w czwartek komunikacie, że system, który dostarczy Straży Miejskiej w Białymstoku jest stosowany do wykonywania pomiarów prze gminne eko-patrole.

"AirDron przekazuje natychmiastowy pomiar w czasie rzeczywistym dając jednoznaczną odpowiedź na temat występowania toksycznych dla zdrowia i życia substancji. System posiada certyfikat kalibracji, nadawany przez Centrum Badawczo-Rozwojowe i własne zaplecze laboratoryjno-serwisowe" - podkreśla w komunikacie firma.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE