ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa planuje dalsze inwestycje w OZE
30.07.2020r. 14:36

Energa planuje dalsze inwestycje w segmencie odnawialnych źródeł energii, głównie w obszarze fotowoltaiki i wiatru - poinformowali przedstawiciele grupy.

"Planujemy dalsze inwestycje w tym segmencie. Myślimy zarówno o projektach greenfield, jak i akwizycjach, głównie w zakresie fotowoltaiki lub wiatru" - powiedział Bartłomiej Marchut, wiceprezes Energa OZE.

"Jeśli chodzi o skalę inwestycji, to szacujemy możliwości finansowe" - dodał.

Poinformował, że spółka rozważa udział w aukcji OZE dla farmy fotowoltaicznej Gryf o planowanej mocy 20 MW i dla szeregu inwestycji do 1 MW. Bierze udział w przygotowaniu projektu stopnia wodnego na Wiśle, którego częścią jest elektrownia wodna. Mogłaby ona być oddana do użytkowania najwcześniej w 2028 r.
Z wypowiedzi zarządu Energi wynika, że spółka mogłaby odpowiadać za rozwój projektów OZE w całej grupie Orlenu, choć model integracji jest jeszcze opracowywany.

"Grupa Energa i Energa OZE posiadają know-how i kompetencje w zakresie budowy i eksploatacji OZE. Wydają się tym samym predestynowane do pełnienia tej roli, ale docelowy model będzie jeszcze wypracowywany. Trudno mówić o szczegółach. Na pewno pryncypium, które będzie determinować rozwiązania, to możliwość uwolnienia maksymalnego potencjału synergii grup" - powiedział wiceprezes Energi Dominik Wadecki.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE). Od połowy 2020 roku 39 proc. mocy zainstalowanej w aktywach Grupy Energa pochodzi z OZE.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE