ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

OMV zapowiada, że jego działalność będzie neutralna dla klimatu do 2050 r.
30.07.2020r. 17:04

Udziałowiec Nord Stream 2, austriacki koncern OMV wyznaczył sobie długoterminowe cele w zakresie ograniczenia emisji CO2 w ramach walki z globalnym ociepleniem - informuje "BiznesAlert.pl".

OMV poinformował w środę, że planuje zredukować emisje gazów cieplarnianych ze swojej działalności i emisje pośrednie, takich jak te wytwarzane z zakupionej energii elektrycznej, do zera netto do 2050 r. lub wcześniej.
Chce to osiągnąć poprzez środki w zakresie efektywności energetycznej, nowe technologie, takie jak magazynowanie CO2, wykorzystanie alternatywnych surowców (odpady z tworzyw sztucznych) oraz wykorzystanie energii ze źródeł PV.

"Wdrożenie tych technologii w sposób ekonomicznie wykonalny będzie wymagało odpowiedniego otoczenia regulacyjnego" - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Rainer Seele, prezes OMV.
OMV stosunkowo późno wyznacza takie cele w porównaniu z innymi firmami, takimi jak np. Royal Dutch Shell, który ma najszerszy plan sektora ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do zera do 2050 r.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE