ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wood MacKenzie: w przypadku wygarnej Bidena amerykańską branżę paliw kopalnych czekają duże zmiany
31.07.2020r. 10:05

Ekspert think tanku Wood MacKenzie Justin Rostand prognozuje, co stanie się z amerykańskim przemysłem wydobywczym w przypadku wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich w listopadzie 2020 roku.

- Joe Biden prowadzi w wyścigu o Biały Dom. Najnowsza średnia sondaży z 24 lipca sugeruje, że 50 procent Amerykanów zagłosowałoby na Bidena, Donald Trump może liczyć na 41 procent głosów. Wiele może się zmienić od teraz do wyborów w listopadzie. Jednak szersze plany dotyczące czystej energii mogą być przełomowym momentem dla energetyki w USA, a program Bidena może mieć głęboki i bezpośredni wpływ na wydobycie ropy i gazu na morzu - pisze Justin Rostand.

- Najbardziej rzucającą się w oczy propozycją Bidena dla przemysłu morskiego jest obietnica zakazu "nowych zezwoleń na wydobycie ropy i gazu na ziemiach i wodach publicznych". Planuje on również nowe zabezpieczenia dla Arctic National Wildlife Refuge i innych obszarów, które prezydent Trump starał się otworzyć dla rozwoju wydobycia ropy i gazu, w tym wschodniej części Zatoki Meksykańskiej - przypomina.

- Plany Bidena są niejasne: nie jest jasne, które zezwolenia byłyby objęte proponowanym zakazem. Jednak z dowolnej definicji wpływ na inwestycje, produkcję i dochody z podatków byłby znaczny. Istotne będzie to, jak rygorystycznie stosowane są środki - od najmniej restrykcyjnej opcji nieudzielania nowych umów leasingu na poszukiwania po najbardziej drakońskie: całkowite wstrzymanie wydobycia ropy i gazu - twierdzi analityk Wood MacKenzie.
- Każdy krok w kierunku zaostrzenia ograniczeń zlikwidowałby dziesiątki miliardów dolarów nakładów inwestycyjnych. Prawie 25 miliardów baryłek nie zostało jeszcze wydobyte ze złóż w Stanach Zjednoczonych, licząc Alaskę. Najmniej restrykcyjne zastosowanie polityki Bidena - brak nowych licencji i wiercenia otworów poszukiwawczych - zlikwidowałoby prawie 12 miliardów boe potencjalnej przyszłej produkcji. W najgorszym przypadku zamknięcie całej produkcji oznaczałoby rezygnację z tych 25 miliardów baryłek w całości - pisze Rostand.

- Jeśli produkcja w amerykańskiej części Zatoki Meksykańskiej zostanie zamknięta, mogłoby to być katastrofalne: 340 miliardów dolarów dochodu w ciągu pierwszych dziesięciu lat zostałoby zmarnowane. W międzyczasie na Alasce można pozostawić ponad 1 miliard baryłek ekonomicznie opłacalnych rezerw, co zrujnuje nadzieje na trwały wzrost w regionie - przestrzega.
Wood MacKenzie , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Socyal 31.07.2020r. 10:24
A UE to robi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE