ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Raport: Polska największym wytwórcą energii z elektrowni węglowych
01.08.2020r. 11:30

Po pierwszym półroczu br. Polska stała się największym wytwórcą energii z elektrowni węglowych. Właśnie wyprzedziliśmy pod tym względem dotychczasowych węglowych liderów, czyli Niemców.

Tak wynika z raportu, który opublikował think-tank Ember Energy na podstawie danych zebranych z platformy ENTSO-E. Wynika z nich, że po raz pierwszy w historii polskie elektrownie węglowe wyprodukowała więcej energii niż siłownie niemieckie. Co ciekawe wolumen energii wyprodukowanej w rodzimych elektrowniach węglowych w pierwszym półroczu 2020 r. jest taki sam, jak w pozostałych 25 krajach Unii Europejskiej (bez Niemiec) i wynosi ponad 50 TWh. Dane zebrane przez Ember Energy doskonale pokazują siłę i szybkość procesu transformacji energetycznej zachodzącej w krajach europejskich, a jedynym wyjątkiem jest tutaj Polska. Jeszcze dwa lata temu, po pierwszym półroczu 2017 r., produkcja energii z węgla łącznie w 25 krajach UE wynosiła ponad 100 TWh. Prawie tyle samo "czarnej" energii produkowały same Niemcy. W tym samym czasie Polska wytwarzała 60 TWh z węgla. W przypadku UE-25 oraz Niemiec w ciągu dwóch lat wolumen ten zmniejszył się o połowę.

Dodaj nowy Komentarze ( 14 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: cytaty 04.08.2020r. 09:29
"Polska największym wytwórcą energii z elektrowni węglowych"
w Chiny i USA to gdzie?
propaganda zamiast informacji
narracja bez kluczowych słów
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 11.08.2020r. 09:18
Te dane to propaganda. najpierw trzeba oszacować zużycie węgla do celów energetycznych na świecie a dopiero plasowac Polskę. Mamy do czynienia ze zmasowana propagandą "antropoociepleniową" w stylu dr. Goebelsa...... kłamstwo powtórzone w mediach 1000 razy staje sie "prawdą" dla ludzi którym myślenie sprawia ból. Akurat Polska była zawsze "zeroemisyjna" albowiem w czasie rozwoju przemysłu po 1946roku przyrosło nam 2.752.000 ha lasu a sredni wiek drzewostanu wzrósł o ok. 30 lat. Tylko przyrosły po wojnie las pochłania ok. 4,5 raza więcej CO2 niz wytwarza go nasza elektroenergetyka.....Należą nam się dopłaty za ochrone klimatu. Na każdy Mw Pe potrzeba jest 20,62 ha lasu. Zamiast pleść głupoty i robić durne raporty powinni wziąć łopatę i sadzić lasy tudzież inna 'zieleninę" .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE