ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Browar Okocim zmniejszył zużycie energii i wody oraz emisję CO2
02.08.2020r. 11:30

Browar Okocim w Brzesku (woj. małopolskie), należący do duńskiego Carlsberga w zeszłym roku zmniejszył zużycie energii i wody oraz emisję dwutlenku węgla. Cały koncern dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej we wszystkich swoich browarach do 2030 r.

Jak poinformowała Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska, w opublikowanym właśnie "Raporcie Zrównoważonego Rozwoju za rok 2019" grupa podała postępy swoich browarów.

"Rok 2019 r. potwierdził stabilny trend obniżania zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych w Carlsberg Polska. W porównaniu do 2015 r. redukcja względnych emisji CO2 w browarach Carlsberg Polska wyniosła 6,6 proc" - podała przedstawicielka firmy.

W Browarze Okocim zużycie energii w odniesieniu do bazowego roku 2015 spadło o 1 proc. Zakład ten ograniczył także emisję dwutlenku węgla, osiągając 3,08 kg CO2 na hektolitr wyprodukowanego piwa - w 2015 r. było to 3,4 kg CO2/hl.
W browarze w Brzesku zostało zmniejszone zużycie wody z 3,03 hl wody na 1 hl gotowego piwa w 2015 r. do 2,94 hl/hl w roku 2019. Było to możliwe dzięki zainstalowaniu w zeszłym roku m.in. mechanizmu odzysku wody ze skraplaczy, zmiękczalni i stacji uzdatniania wody, a także wcześniejszym inwestycjom.

"Ambicją Grupy Carlsberg jest ograniczenie zużycia wody z 3,4 hl wody na 1 hl gotowego piwa w 2015 r. do 1,7 hl /hl do roku 2030. Carlsberg Polska aktywnie uczestniczy w realizacji tego celu" - zapowiedziała Ptaszyńska-Jedynak.

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Oprócz Browaru Okocim w Brzesku grupa posiada w naszym kraju jeszcze Browar Bosman w Szczecinie i Browar Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1,3 tys. pracowników.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE