ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wg szacunków Rystad Energy na rynku ropy utrzyma się nadpodaż w wysokości około 170 mln baryłek dziennie
03.08.2020r. 07:07

Ośrodek analityczny Rystad Energy ustalił, że luzowanie porozumienia naftowego OPEC+ w sierpniu może sprawić, że na rynku utrzyma się nadpodaż w wysokości około 170 mln baryłek dziennie przez nadchodzące cztery miesiące - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rystad Energy zakłada w analizie, że odrodzenie zapotrzebowania na ropę naftowa nie nastąpi tak szybko, jak szacowali wcześniej analitycy. Między sierpniem a październikiem 2020 roku zapotrzebowanie na ropę, kondensat ropy i inne produkty ropopochodne ma się utrzymać na poziomie około 90,5 mln baryłek dziennie, w listopadzie ma wzrosnąć do 92,9 mln, a w grudniu do 94,6 mln. W tym samym czasie podaż ma sięgnąć 91,2 mln baryłek dziennie w sierpniu, 92,9 mln w październiku, 93,3 mln w listopadzie i 93,4 mln w grudniu. Podaż większa od zapotrzebowania będzie możliwa dzięki luzowaniu porozumienia naftowego OPEC+, które zakłada, że od sierpnia cięcia wydobycia ropy w krajach układu spadną z 9,7 do 7,7 mln baryłek dziennie.
Rystad Energy przypomina, że w czasie spadku zapotrzebowania spowodowanego pandemią koronawirusa oraz ograniczeniami działalności gospodarczej związanej z tzw. lockdownem zapasy ropy na świecie sięgnęły rekordowego poziomu 1,4 mln baryłek. Stanowią one obecnie "hamulec", który ogranicza wzrost cen ropy. Kiedy ta zaczyna rosnąć, zwalniana jest część zapasów, zwiększając podaż i obniżając wartość baryłki. Rystad Energy przewiduje, że jeśli ten trend się utrzyma, OPEC+ może zdecydować o tym, że nie będzie dalej luzować porozumienia naftowego. Układ zakłada, że cięcia zmaleją do 5,6 mln baryłek dziennie od początku 2021 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE