ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA blisko 40 USD/b - na rynek powraca surowiec z OPEC+
03.08.2020r. 08:05

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają i są blisko 40 USD za baryłkę. Na rynku w sierpniu będzie więcej surowca z krajów sojuszu OPEC+ , które kilka miesięcy temu ograniczyły dostawy ropy, aby poprawić sytuację podaż-popyt na rynkach paliw - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,11 USD, niżej o 0,42 proc.

Ropa Brent w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 43,43 USD za baryłkę, niżej o 0,21 proc.

W tym miesiącu zostanie zwiększona podaż ropy z krajów OPEC+, które podwyższą limity dostaw swojego surowca.

OPEC+ ma pompować w sierpniu o 1,5 mln baryłek ropy dziennie więcej, po zmniejszeniu na podstawie wcześniejszych porozumień podaży ropy o ok. 10 proc.

Od 1 sierpnia ograniczenia produkcji ropy przez kartel i jego sojuszników mają wynosić dziennie 7,7 mln baryłek podczas, gdy w czerwcu wynosiły 9,6 mln b/d.

Rosja, członek sojuszu OPEC+, już w lipcu zwiększyła dostawy swojego surowca do 9,37 mln baryłek ropy dziennie z 9,32 mln b/d w czerwcu - wynika z danych Ministerstwa Energii Rosji.
Wprowadzone kilka miesięcy temu głębokie cięcia dostaw ropy z OPEC+ pomogły w odbiciu się cen po spadkach notowań w kwietniu poniżej zera.

Sytuacja na rynkach paliw jest jednak niepewna z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa w wielu miejscach na świecie. Do tego nie słabnie spór na linii USA-Chiny, co może zagrozić globalnemu ożywieniu gospodarczemu.

Ministerstwo finansów USA nałożyło w piątek sankcje na chińską firmę XPCC (Xinjiang Production and Construction Corps) oraz dwóch powiązanych z nią obywateli ChRL. Jako powód podano oskarżenia o łamanie praw człowieka wobec Ujgurów.

To kolejne w ostatnich dniach działania USA wymierzone we władze Chin w związku z polityką Pekinu wobec Ujgurów.

20 lipca amerykańskie ministerstwo handlu dopisało do swojej czarnej listy 11 chińskich firm, w tym z branży tekstylnej, którym zarzuciło udział w łamaniu praw Ujgurów. Firmy te nie mogą kupować w Stanach Zjednoczonych bez zgody rządu w Waszyngtonie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE