ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Bogdanka opublikowała Raport Zintegrowany za 2019 rok
03.08.2020r. 08:52

114 mln zł przekazanych administracji danin publicznych, ponad 10 mln zł dodatkowych przychodów gmin Cyców, Ludwin, Puchaczów z tytułu opłaty eksploatacyjnej, ponad 5 600 miejsc pracy, a także warte łącznie 152 mln zł zaangażowanie w bezpieczeństwo i higienę pracy oraz ochronę zdrowia. To tylko wybrane dane pokazujące skalę działalności i rolę społeczną LW Bogdanka (należącej do Grupy Enea) w regionie lubelskim, o których można przeczytać w Raporcie Zintegrowanym Grupy za rok 2019.

Raport "Stabilny rozwój w niełatwym otoczeniu" to siódmy raport Grupy Bogdanka przygotowany w oparciu o Standardy Global Reporting Initiative i szósty raport zintegrowany, pokazujący zależność pomiędzy wynikami finansowymi, a rozszerzoną informacją pozafinansową.

Grupa Bogdanka to nie tylko efektywna i innowacyjna organizacja, która stabilnie się rozwija, ale też filar gospodarczy regionu Lubelszczyzny. W 2019 roku wydobyliśmy 9,45 mln ton węgla kamiennego i wypracowaliśmy 308,7 mln złotych zysku netto. Jesteśmy ważnym pracodawcą w regionie - zatrudniamy bezpośrednio ponad 5 600 osób - oraz odpowiedzialnym sąsiadem - tylko w roku 2019 przeznaczyliśmy ponad 750 tysięcy złotych na naprawę szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego. Jesteśmy aktywnym obywatelem społeczności, w których działamy. Wnosimy istotny wkład do budżetów gmin w których funkcjonujemy, ale też angażujemy się w inicjatywy społeczne istotne dla regionu. Lubelszczyzna jest dla nas bardzo ważna, ale też Bogdanka jest ważna dla Lubelszczyzny - powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka SA.

Tegoroczny raport pokazuje działalność Grupy Bogdanka w szerszym kontekście, podkreślając jej rolę i znaczenie w regionie Lubelszczyzny. Bogdanka to istotny pracodawca, podatnik i filar ekonomiczny regionu. To także odpowiedzialny społecznie mecenas kultury i sportu, aktywnie wspierający istotne dla społeczności lokalnych inicjatywy. Gdyby nie było Bogdanki, Lubelszczyzna mogłaby być drugim od końca województwem w Polsce pod względem bezrobocia, a dochody na jednego mieszkańca w gminie Puchaczów byłyby niższe o połowę.

W raporcie bardzo dużo miejsca zostało poświęcone tematowi środowiska naturalnego. To obszar kluczowego wpływu Grupy, która realizuje szereg projektów, minimalizujących wpływ działalności produkcyjnej na otoczenie, w tym szczególnie na cenne przyrodniczo obszary sąsiadujące z kopalnią. W 2019 roku dzięki stale rozbudowywanej Stacji Uzdatniania Wody, LW Bogdanka SA uzdatniła i wykorzystała do celów technologicznych i bytowych 96,92% wody użytej do procesów wydobycia i produkcji węgla. Coraz efektywniejsze zarządzanie odpadami górniczymi, pozwoliło odzyskać i zagospodarować prawie połowę z nich (49%).

W raporcie przedstawiono także szczegółowe wyniki dotyczące działalności operacyjnej. Rok 2019 był dla Grupy Bogdanka pod tym względem bardzo udany. Wypracowany został rekordowy w historii Bogdanki poziom wydobycia - 9,45 mln ton węgla handlowego. Dodatkowo zrealizowano plan sprzedażowy na podobnym poziomie, 9,4 mln ton, pozwalający na utrzymanie silnej pozycji na rynku. Stabilny rozwój to efekt wdrażanych innowacji, zwiększania efektywności procesów oraz skutecznego zarządzania.

Z uwagi na kwestie środowiskowe raport zintegrowany 2019 został opublikowany wyłącznie w wersji elektronicznej. Jest on dostępny na stronie internetowej Spółki w zakładce "nasza odpowiedzialność" pod adresem https://lw.com.pl/pl,2,s468,raport_zintegrowany_za_2019_r.html

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE