ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG: Nic nie jest całkowicie odporne na burze i wichury
03.08.2020r. 11:30

Sierpień to w polskich warunkach klimatycznych miesiąc, w którym zdarzają się najbardziej brzemienne w skutkach tornada i huragany. Czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma uzasadnione powody, aby obawiać się z tego powodu szkód w mieniu? Poprzednie lata okazały się pod tym względem łaskawe.

- W ostatnich latach nie było przypadków dewastacji naszych obiektów wskutek działania sił natury, a jedyne zdarzające się przypadki to drobne uszkodzenia elementów ogrodzeń instalacji powstałe w wyniku burz i wichur - podaje Biuro Prasowe PGNiG.

Niezbyt często powodem uszkodzeń instalacji było celowe działanie człowieka. O ile w przypadku branży transportowej w nie tak dalekiej przeszłości realnym utrapieniem były np. kradzieże węgla z pociągów towarowych, o tyle w przypadku krajowego potentata paliwowego rzadko notowano przestępstwa przeciwko mieniu.
- Spółka odnotowała incydentalne przypadki dewastacji i kradzieży mienia, każdorazowo zgłaszając je odpowiednim organom i ściśle z nimi współpracując. Współpraca z policją doprowadziła do ujęcia sprawców - wyjaśnia Biuro Prasowe PGNiG.

Niemała część odwiertów naftowych usytuowana jest w miejscach odludnych - w polach, na łąkach, co wymaga ich zdalnego dozorowania. PGNiG nie podaje informacji w zakresie dat montażu systemów dozoru technicznego oraz liczby urządzeń, motywując to względami bezpieczeństwa spółki. Znaczna część obiektów w oddziałach PGNiG podlega obowiązkowej ochronie. Kamery rejestrujące obraz zamontowane są np. na odwiertach ropy naftowej i gazu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE