ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają po skoku w poniedziałek o 1,8 proc.
04.08.2020r. 07:54

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają po wzroście na zakończenie poniedziałkowej sesji o 1,8 proc., najmocniejszym od 2 tygodni. Inwestorzy analizują sytuację na rynkach paliw, gdzie rosną dostawy ropy z OPEC+ w czasie postępującego ożywienia gospodarczego w wielu krajach - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,73 USD, niżej o 0,68 proc.

Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 43,82 USD za baryłkę, niżej o 0,75 proc.

W sierpniu na rynku będzie więcej ropy z krajów OPEC+. Kartel i jego sojusznicy mają dostarczać w tym miesiącu o 1,3-1,5 mln baryłek ropy dziennie więcej.

Już w lipcu większą produkcję ropy odnotowano w krajach OPEC i Rosji.
Producenci z kartelu zwiększyli w lipcu swoją produkcję ropy o 900 tys. baryłek dziennie - do 23,43 mln b/d - wynika z wyliczeń agencji Bloomberg i szacunków firm konsultingowych, m.in. Rystad Energy AS i Petro-Logistic SA.

Rosja, członek sojuszu OPEC+, w lipcu zwiększyła dostawy swojego surowca do 9,37 mln baryłek ropy dziennie z 9,32 mln b/d w czerwcu - wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Energii Rosji.

Tymczasem z publikowanych danych makro wynika, że w wielu największych gospodarkach na świecie postępuje ożywienie gospodarcze po okresie przestojów wywołanych pandemią koronawirusa. Oznacza to, że popyt na energię na świecie będzie rósł coraz mocniej, więc - jak wskazują analitycy - wzrost dostaw ropy z OPEC+ nie powinien zaszkodzić notowaniom surowca na rynkach paliw.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE