ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Projekt produkcji zielonego wodoru w Niemczech z rządowym dofinansowaniem
04.08.2020r. 08:18

Firmy zaangażowane w projektu Westküste 100 pozyskały wsparcie finansowe niemieckiego rządu na realizacje przedsięwzięcia, które ma na celu produkcję zielonego wodoru z wykorzystaniem elektrolizerów zasilanych morską energetyka wiatrową - czytamy w BiznesAlert.pl.

Partnerzy projektu otrzymali potwierdzenie finansowania od federalnego ministerstwa gospodarki i energetyki. Jest to pierwszy projekt wodorowy na dużą skalę w Niemczech w ramach tzw. laboratorium w świecie rzeczywistym. Westküste 100 ma na celu zbadanie i opracowanie podejścia do produkcji zielonego wodoru z użyciem morskiej energetyki wiatrowej, a także wykorzystania powstałego ciepła odpadowego i tlenu.

W projekt jest zaangażowanych dziesięciu partnerów: EDF Germany, Holcim Germany, OGE, Orsted, Raffinerie Heide, Stadtwerke Heide, Thüga i thyssenkrupp Industrial Solutions, wraz z Region Heide Development Agency i Fachhochschule Westküste
Całkowity budżet projektu wynosi 89 mln euro, a dofinansowanie projektu wynosi 30 mln euro. Firmy EDF Germany, Orsted i rafinerii Heide utworzyły już spółkę joint venture H2 Westküst, która zbuduje elektrolizer o mocy 30 MW.

Zgoda ministerstwa sprawia, że projekt Westküste100 może ruszyć. Zakłada on budowę w pierwszej fazie elektrolizera o mocy 30 MW. W jego ramach zostanie również przetestowany rurociąg, którym będzie przesyłany wodór w istniejącej i nowej infrastrukturze wokół rafinerii Heide. Konsorcjum rozpocznie również prace nad rozwinięciem wizji wielkoskalowej instalacji sektorowej, w tym systemu elektrolizerów o mocy 700 MW - czytamy w BiznesAlert.pl.
OffshoreWind , BiznesAlert, CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: observ 04.08.2020r. 08:54
świetny pomysł. Szkoda, ze nie w Polsce
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE