ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Rwandzie powstanie centrum badań jądrowych z reaktorem 10 MW
04.08.2020r. 12:12

Parlament Rwandy zaakceptował plan budowy Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz reaktora jądrowego o mocy 10 MW na podstawie umowy podpisanej z Rosją w 2019 roku.

Centrum będzie najprawdopodobniej zbudowane w stolicy Rwandy, Kigali. W październiku 2019 roku Rosatom, rosyjski koncern jądrowy, oznajmił że podpisał umowę na budowę centrum badań i rozwoju energii jądrowej w tym afrykańskim państwie. Umowa została podpisana w Soczi podczas targów AtomExpo.

Rosatom twierdzi, że centrum będzie służyło zarówno do badań i rozwoju technologii jądrowych, jak i praktycznych zastosowań radioizotopów w przemyśle, agrokulturze oraz systemie opieki zdrowotnej. W skład Centrum będzie wchodzić doświadczalny reaktor 10 megawatowy chłodzony wodą oraz laboratoria.
Rwandyjska prasa twierdzi, że nadal nieznane są metody finansowania projektu. Zaznaczyła jednak, że w komercyjnym przedsięwzięciu jądrowym El Dabaa w Egipcie Rosjanie zagwarantowali państwową pożyczkę w wysokości 25 milionów dolarów, gdzie Egipt musiał ponieść jedynie 15 proc. kosztów.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: bf 05.08.2020r. 11:48
agrokulturze?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE