ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom oszacował koszt gazu który sprzedawany jest na Białoruś
04.08.2020r. 12:36

Biorąc pod uwagę rynkową wartość gazu, cena błękitnego paliwa sprzedawanego przez Gazprom na Białoruś powinna wynosić w 2020 roku 2,69 mld dolarów - informuje cytowana przez BiznesAlert.pl rosyjska spółka w komunikacie dla inwestorów.

Petersburska spółka oszacowała koszt tranzytu przez Białoruś na 345 mln dolarów. Warto przypomnieć, że jedynym właścicielem spółki odpowiedzialnej za dostawy gazu jest Gazprom.

Zarząd Gazpromu zatwierdził również aneks do umowy z 2014 roku dotyczący dostaw gazu na Białoruś w latach 2014-2019. Aneks obowiązuje przez cały 2020 rok.
Zgodnie z aneksem, Rosja zobowiązała się dostarczać gaz w 2020 roku po cenie z 2019 roku, czyli 127 dolarów za tys. m sześc. Białoruś importuje z Rosji około 20 mld m sześc. gazu rocznie. W ostatnich miesiącach Mińsk oczekuje obniżenia ceny sprowadzanego gazu.

Według Aleksandra Łukaszenki, sprawiedliwą ceną gazu kupowanego w Rosji byłby przedział pomiędzy 40-50 dolarów. Prezydent Białorusi motywuje swoje żądania bliskością geograficzną Białorusi oraz niskimi cenami błękitnego paliwa, notowanymi na europejskich giełdach gazu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Topneftegaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE