ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Bejrucie demonstrowano przeciwko przerwom w dostawach energii elektrycznej
04.08.2020r. 20:53

Przed ministerstwem energii w stolicy Libanu Bejrucie doszło we wtorek po południu do starć policji z demonstrantami, którzy protestowali przeciwko coraz częstszym przerwom w dostawach energii elektrycznej w całym kraju. Rząd oskarżany jest o złe zarządzenie sektorem energetycznym oraz o korupcję.

Racjonowanie energii elektrycznej trwa w Libanie od dziesięcioleci. W kraju tym sektor energetyczny jest symbolem złego zarządzania i korupcji, o co oskarżana jest klasa polityczna. Od czerwca przerwy w dostawach energii elektrycznej zwiększyły się i teraz trwają czasami nawet 20 godzin w ciągu doby.

Manifestantom udało się odciąć drogę prowadzącą do ministerstwa, a część z nich przerwała policyjny kordon i przedostała się na dziedziniec siedziby ministerstwa. Tam doszło do starć z mundurowymi, którzy użyli pałek przeciwko demonstrantom.

Ludzie zebrani przed ministerstwem nawoływali do odejścia całej klasy rządzącej. "Wasza obecność pogrąży Liban w ciemnościach" - mówił cytowany przez agencję AFP rzecznik demonstrantów, wzywając do dymisji ministra energii. "Jesteśmy tutaj, ponieważ jest to główne gniazdo korupcji" - dodał. Podkreślił, że "rozwiązaniem kryzysu jest odejście całej klasy rządzącej".
W obliczu cięć dostaw energii elektrycznej, które trwają od wojny domowej (1975-1990), wielu mieszkańców Libanu musiało zwracać się się do prywatnych dostawców energii elektrycznej, którzy naliczają im wysokie opłaty. Nierzadko Libańczycy zmuszeni są także do korzystania z generatorów prądotwórczych.

Według Transparency International Liban należy do 42 najbardziej skorumpowanych państw na świecie. Według raportu międzynarodowej firmy McKinsey, kraj ten posiada czwartą najgorszą sieć elektroenergetyczną na świecie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE