ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes PIS popiera jeden resort środowiska i fuzję PKN Orlen i PGNiG
05.08.2020r. 11:24

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Zapowiada rekonstrukcje rządu zakładającą skupienie kompetencji odnośnie do środowiska w jednym resorcie, budowę koncernu multienergetycznego z udziałem PKN Orlen - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kaczyński zapowiada, że rekonstrukcja rządu między wrześniem a październikiem doprowadzi do zmniejszenia liczby ministerstw. - Chodzi o to, aby nie było tak jak jest dzisiaj, że pewne decyzje odnoszące się na przykład do spraw ochrony środowiska są w trzech różnych ministerstwach, bo to do niczego dobrego nie prowadzi - ocenił.
- Jestem bardzo wdzięczny prezesowi Danielowi Obajtkowi za to, że tak to wszystko energicznie prowadzi. Zdecydowanie i jednoznacznie wspieram te działania - powiedział prezes PiS o budowie koncernu multienergetycznego dzięki przejęciu Energii i planowanym przejęciu PGNiG. Zdaniem prezesa to działanie wpisuje się w plan rozwoju innowacyjnych gałęzi gospodarki. W tym kontekście wspomina o transporcie elektrycznym i wodorowym.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Eko 05.08.2020r. 17:04
Tylko pomiędzy Orlenem i PGNiG i ich fuzją jest jeszcze mały drobiazg: Komisja Europejska, a co ona może było widać... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 05.08.2020r. 17:35
To nieważne czy słusznie czy nie jak nasz największy spec od energii dał zielone światło na te zmiany to tak się stanie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE