ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Japońska grupa przemysłowa wzywa do ponownego uruchomienia reaktorów i dyskusji na temat nowych konstrukcji
05.08.2020r. 11:47

Nowy prezes grupy przemysłowej Japan Atomic Industrial Forum (Jaif) twierdzi, że energia jest kwestią bezpieczeństwa narodowego i więcej reaktorów jądrowych należy przywrócić do eksploatacji.

Pomimo niepewnych długoterminowych perspektyw przemysłu energetycznego, japoński przemysł jądrowy musi ponownie uruchomić reaktory, wydłużyć ich żywotność i poprawić współczynniki wydajności, powiedział Shiro Arai, nowy prezes Jaif.

Dziewięć energetycznych reaktorów jądrowych działających w Japonii to za mało, aby pokazać wartość energii jądrowej. Prezes wezwał rząd i przemysł do podjęcia działań w związku z potrzebą budowy nowych elektrowni i zastąpienia starszych obiektów.

Prezes Arai powiedział, że Japonia ma "niski wskaźnik samowystarczalności energetycznej", ponieważ jest uboga w zasoby naturalne i jest silnie uzależniona od importu paliw. To sprawia, że energia jest kwestią bezpieczeństwa narodowego, a energia jądrowa może odgrywać kluczową rolę, ponieważ jest źródłem pracującym w podstawie obciążenia, które może zapewnić duże ilości energii elektrycznej w niezawodny i stabilny sposób.

"W tym wszystkim niezbędne jest budowanie zaufania, zarówno wśród ludzi mieszkających w pobliżu elektrowni, jak i wśród ogółu społeczeństwa japońskiego" - powiedział Arai. "Wszyscy muszą być w pełni świadomi roli, jaką energia jądrowa i wykorzystanie promieniowania mogą odegrać w sprostaniu wyzwaniom stojącym przed Japonią i światem, w celu osiągnięcia wspólnego zrozumienia".
Japonia ma łącznie 62 energetyczne bloki jądrowe, ale wyłączyła wszystkie 42 reaktory, które działały w czasie awarii w Fukushima-Daiichi w 2011 r. Trzydzieści trzy jednostki mają pozwolenie na eksploatację, chociaż zanim powrócą do eksploatacji, muszą spełnić surowsze normy bezpieczeństwa.

Dziewięć bloków, które wróciły do pracy zawodowej od czasu Fukushimy, to Sendai-1 i -2, Genkai-3 i -4, Ikata-3, Ohi-3 i -4 oraz Takahama-3 i -4.

Jednak Sendai-1 i Sendai-2 zostały ponownie zamknięte na początku tego roku po niedotrzymaniu terminów poprawy warunków bezpieczeństwa.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 06.08.2020r. 08:49
Przynajmniej Japończycy są rozsądni i potrafia patrzeć w perspektywie długoterminowej i cywilizacyjnej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE