ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosatom: budowa elektrowni jądrowej w Bangladeszu zgodnie z harmonogramem
05.08.2020r. 12:30

Jak informuje rosyjska firma AtomStroyExport (ASE) - część państwowego koncernu jądrowego Rosatom, która buduje elektrownię jądrową Rooppur w Bangladeszu, 1 lipca został ukończony montaż trzeciego poziomu wewnętrznej powłoki obudowy bezpieczeństwa w bloku nr 1 elektrowni.

Prace montażowe na trzecim poziomie zostały ukończone zgodnie z harmonogramem przez specjalistów Trest RossSEM w ciągu zaledwie 118 dni, powiedział rzecznik ASE. W sumie wylano 2000 metrów sześciennych betonu i zastosowano nowe rozwiązania techniczne, które pozwoliły na zwiększenie wydajności pracy.

Osiągnięcie tej fazy konstrukcji bloku otwiera drogę do budowy głównego poziomu wewnętrznej obudowy, na której będzie spoczywała suwnica karuzelowa (ang. polar crane). Ten dźwig służy do montażu głównego wyposażenia przedziału reaktora (zbiornik reaktora, wytwornice pary, główne pompy obiegowe), a także rurociągów i innych konstrukcji metalowych. Jest on zamontowany pod kopułą obudowy bezpieczeństwa reaktora na specjalnym torze w kształcie okręgu.
W EJ Rooppur, na wschodnim brzegu rzeki Ganges, 160 km od Dhaki, Rosatom buduje dwa reaktory jądrowe typu WWER-1200/V-523 o mocy 1200 MWe. Umowa na realizację tego projektu, wartego 12,65 mld USD, została podpisana w grudniu 2015 r. Generalnym wykonawcą projektu jest AtomStroyExport, filia inżynieryjna Rosatomu. Pierwszy beton na fundament pod budynek reaktora (wyspę jądrową) bloku nr 1 został wylany w listopadzie 2017 r., a bloku nr 2 w lipcu 2018 r. Rozpoczęcie eksploatacji bloku Rooppur-1 planowane jest w 2023 r., natomiast bloku Rooppur-2 w roku 2024.
NEInt , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE