ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron przedstawił wyniki testów na utratę wartości aktywów
05.08.2020r. 14:31

Tauron poinformował, że 5 sierpnia 2020 r. zostały zakończone główne analizy przeprowadzane w ramach testów na utratę wartości aktywów Grupy Kapitałowej na koniec pierwszego półrocza.

Jak informuje spółka przeprowadzone analizy dotyczące segmentu wydobycie wykazały zasadność utworzenia odpisu w wysokości 179 mln zł z tytułu utraty wartości rzeczowych i niematerialnych aktywów trwałych oraz praw do użytkowania aktywów. Natomiast w segmencie wytwarzanie analizy wykazały zasadność utworzenia odpisu z tytułu utraty wartości rzeczowych i niematerialnych aktywów trwałych oraz praw do użytkowania aktywów w wysokości 48 mln zł.

- Wartość utworzonych odpisów w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym wynosi 227 mln zł, a łączny szacunkowy wpływ na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego netto wyniesie 184 mln zł - ogłosił Tauron.

Jednocześnie spółka poinformował, że przeprowadzone analizy w ramach testów na utratę wartości aktywów nie wykazały zasadności utworzenia odpisów w jej jednostkowym sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2020 r., Ponadto ujęcie odpisów nie będzie miało wpływu na wynik EBITDA w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.
Dodatkowo Tauron informuje, wstępne analizy dotyczące określenia wartości godziwej przeznaczonych do sprzedaży udziałów w spółce Tauron Ciepło oraz aktywów netto tej spółki wykazują zasadność utworzenia odpisów aktualizujących z tytułu utraty wartości na moment początkowego przeszacowania ich do wartości godziwej. Jak informuje spółka w odniesieniu do skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Tauron za pierwsze półrocze 2020 r. odpisy te mogą wynieść 0,8 mld zł, a w odniesieniu do jednostkowego sprawozdania spółki 1,4 mld zł. Ujęcie tych odpisów nie będzie miało wpływu na wynik EBITDA w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym - zaznacza Tauron.

Taurona zastrzega, że podane wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie, a ostateczne wyniki testów i wielkość odpisów z tytułu utraty wartości aktywów zostaną przedstawione w sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej Tauron za półrocze 2020 r., która ma być opublikowane 19 sierpnia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE