ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają intensywne prace przygotowawcze statku Akademik Czerski
05.08.2020r. 15:35

Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee-Zeitung, w porcie Mukran trwają intensywne pracę przygotowawcze statku Akademik Czerski do budowy Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Na początku czerwca do portu Sassnitz w towarzystwie kilku holowników przybyła barka mieszkalna Rossini. Jednostka została zacumowana przy jednym z portowych nabrzeży. Według źródeł gazety, na barce tej zakwaterowanych jest ponad 140 Włochów, Ukraińców, Rosjan i Brytyjczyków. Codziennie autokarami przewożeni są oni do pobliskiego portu Mukran, który jest bazą logistyczną dla projektu Nord Stream 2.

W porcie tym również od początku maja cumuje statek Akademik Czerski, który według doniesień ekspertów musi zostać dostosowany do wykonywania zadań konstrukcyjnych związanych z Nord Stream 2. Według Ostsee Zeitung właśnie do tych pracy są kierowani pracownicy zamieszkujący Rossiniego.
Wszystko to odbywa się w tajemnicy. Zarówno spółka Nord Stream 2 AG, jak i władze miasta Sassnitz oraz portu nie komentują rewelacji niemieckiej gazety. Według informatorów dziennika, taka zasłona milczenia spowodowana jest obawą niemieckich władz samorządowych oraz włodarzy portu przez wprowadzeniem amerykańskich sankcji.

Zgodnie z projektem nowych sankcji wobec Nord Stream 2, departament stanu może nałożyć kary za wsparcie projektu Nord Stream 2 również przez porty morskie świadczące usługi na rzecz przygotowań do kontynuowania budowy kontrowersyjnego gazociągu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ostsee-Zeitung , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 06.08.2020r. 17:03
Rura nie zostanie dokończona z powodu bardzo dotkliwych amerykańskich sankcji.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE