ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ocena kosztów produkcji zielonego wodoru w USA i Europie
06.08.2020r. 06:00

Według nowego raportu Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (International Council on Clean Transportation), cena wodoru produkowanego z energii wytwarzanej z OZE może spaść prawie o połowę do 2050 r. w Europie i USA.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 25 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 06.08.2020r. 10:16
Swoją drogą kalki myślowe zielonych nigdy nie przestaną zaskakiwać: "w przyszłości gros energii dostarczą wiatraki i fotowoltaika, a resztówkę uzupełni się z magazynów". Czyli zamiast nieszczęsnego Bełchatowa o mocy 5102 MW wystarczy resztówka z magazynów, tylko..., tylko, że przy magazynie musi stać urządzenie rozładowania magazynu o mocy 5102 MW. Np. elektrownia z turbinami gazowymi, turbinami parowymi, kotłami i chłodniami kominowymi. Elektrownia o rozmiarach i koszcie Bełchatowa i 1/3 zarobku. Ale przecież nie trzeba turbin, będą ogniwa chemiczne o sprawności 60 %. Czyli 40 % ciepła strat liczone w proporcji do 5102 MW trzeba usunąć do atmosfery, a do tego trzeba przeklętych chłodni Greenpeaco-wspinaczkowych w dokładnie takiej samej ilości, jak dla elektrowni parowo gazowej 5102 MW. Okresy niedoboru zielonej energii stanowią 2/3 roku, więc żeby załadować magazyny w ciągu 1/3 roku potrzeba urządzeń załadowczych do magazynów o odpowiedniej krotności, czyli jakieś 15 GW elektrolizerni i kompresorów. To jest ta "tylko resztówka" uzupełniająca zieloną energię. Jak na razie nie wliczana w koszty "taniejącego" wodoru.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 06.08.2020r. 13:04
Dlatego też każdemu "pseudozielonemu" gamoniowi tłumacze aby w praktyce swoja własna chałupę zasilili w 100% i przez cały rok z zielonego a później niech powiedza ile to kosztuje.....i czy po pierwszym sezonie komornik pukał do drzwi ???
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE