ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ocena kosztów produkcji zielonego wodoru w USA i Europie
06.08.2020r. 06:00

Według nowego raportu Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (International Council on Clean Transportation), cena wodoru produkowanego z energii wytwarzanej z OZE może spaść prawie o połowę do 2050 r. w Europie i USA.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 25 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Socyal 18.08.2020r. 08:19
I tu muszę się z kolegą maxem nie zgodzić. Wodór służy kilku konkretnym celom. I doskonale spełnia te cele. Po pierwsze pokazuje niedowiarkom, że się da zrobić system na samym OZE. I tu się zgadzam z pomysłodawcami taki system technicznie da się w zapewne zbudować (o pieniądzach na razie nie dyskutujmy). Taki pomysł był konieczny bo pomysł z akumulatorami w zasadzie dość genialny ma kilka wad technicznych i ekonomicznych oraz problem występuje z surowcami (a tu to polityka ekologiczna ma problem choć nie demonizowałbym go). Ale główną wadą akumulatorów jest moim zdaniem to, że produkcja tych uciekła do Tesli, do Azji i generalnie poza wąski krąg krajów założycieli UE i firm z tych państw. I tu zaczyna się ekonomia wodorowa zgadzać. Pozwala kontynuować produkcję i sprzedaż wiatraków, daje nowe paliwo ekonomiczne w postaci instalacji do produkcji wodoru (radzę przeanalizować głównych dostawców). Jak na to tak spojrzymy, to wszystko się absolutnie zgadza poza tymi wstrętnymi panelami fotowoltaicznymi (produkcja w Chinach). Ale i z tym sobie w odpowiednim czasie poradzimy w myśl powiedzenia "prawda czasu prawda ekranu". Gwarantuję ci, że się da.
PS
Kiedyś takimi cudownymi patentami były: CCS, akumulatory itd. A teraz jest wodór i np. magazyny sezonowe w ciepłownictwie (chyba jeszcze obowiązują). I da się drastycznie zwiększyć cele OZE na kolejne lata, da się. Nie marudź więc max i wkrocz do basenu czy raczej koryta postępu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE