ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ocena kosztów produkcji zielonego wodoru w USA i Europie
06.08.2020r. 06:00

Według nowego raportu Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (International Council on Clean Transportation), cena wodoru produkowanego z energii wytwarzanej z OZE może spaść prawie o połowę do 2050 r. w Europie i USA.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 25 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Socyal 18.08.2020r. 08:00
Koledzy zgryźliwy i max często są na forum cire. Prawie zawsze posługują się liczbami nie bojąc się dyskusji na ich temat. I jak każdy mają prawo do ocen polityki; nawet ostrych ocen bo po to dajemy politykom mandat aby ich oceniać. Ocena polityki wodorowej czyli nowego cudownego dziecka komisarzy i być może koncernów niemieckich jest miażdżąca. Cena wytwarzania wodoru zielonego daje od 160 (optymizm) do 200 zł/GJ (obecnie też optymizm bo mówi się o NAJLEPSZYCH LOKALIZACJACH). To wynika z innych publikacji i dyskusji ale warto to wiedzieć (można sobie też samemu policzyć, dane w internecie są). Jeśli to nie wystarczy ci do oceny polityki wodorowej to wytłumaczę ci pewną prostą rzecz. Węgiel w Polsce (miał) jest do kupienia (w zależności od lokalizacji) nawet w cenie 10 zł/GJ. Nigdy w zasadzie nie kosztował więcej niż 16 zł/GJ (z dostawą). Mamy całą infrastrukturę do jego produkcji i wykorzystania. Miał bardzo łatwo się gromadzi nawet na wiele miesięcy (bezpieczeństwo energetyczne). I jeśli ktoś(także dyskutanci być może z idei, politycznej głupoty czy też z powodu interesu własnego) w miejsce tego węgla oferuje nam produkt od 10-20 razy droższy i na dodatek bardzo trudny w praktycznej eksploatacji to nie dziw się że padają twarde słowa. Bo taka polityka i jej obrońcy zasługują na nie bo mają zamiar ZMUSIĆ nas do przepłacania, spowodują zniszczenie przemysłu (górnictwo i energetyka to jedynie część zabawy). Już sypie się w Europie hutnictwo (czy rozumiesz co to znaczy). Z tortu zielonego wodoru nie dostaniemy prawie nic bo nie mamy warunków konkurencyjnych do jego wytwarzania. A to, że 75% ludzi ulega propagandzie (poza przypadkami racjonalnymi czyli np. instalacjami solarnymi do cw na wsi) na to my słabi internauci nic nie jesteśmy w stanie poradzić bo siła propagandy wspieranej polityką państwa i UE za podatników pieniądze jest jakby tu powiedzieć zbyt duża. Ale uważam, że dobrze jak ktoś na ten temat napisze.
PS
O racjonalności wyborów fotowoltaiki przez ludzi był tu artykuł prof. Mielczarskiego. A raczej 2 artykuły, bo drugi doniósł się do polemiki na tym forum na temat pierwszego. Polecam.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE