ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ocena kosztów produkcji zielonego wodoru w USA i Europie
06.08.2020r. 06:00

Według nowego raportu Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (International Council on Clean Transportation), cena wodoru produkowanego z energii wytwarzanej z OZE może spaść prawie o połowę do 2050 r. w Europie i USA.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 25 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 18.08.2020r. 12:21
Kol. "EL" - twierdzenie Marszałka jest aktualne do dziś - a szczególnie dziś. Potwierdziłeś moje zdanie w kwestii wodoru i że tak powiem "pozamiatane".W kwestii przejściowej: produkcja wodoru z węglowodorów to głupota ( przemyśl sprawę i policz jaką stratą energii jest obarczona).W energetyce podstawą jest sprawność procesu/procesów. Pamiętaj ,że utracona energia w procesach i tak podgrzewa środowisko... W kwestii CNG - jak najbardziej się zgadzam z Tobą ,tym bardziej że powinniśmy zamiast zajmować się wiatrakami natychmiast zająć się eksploatacją klatratów metanu (lodu metanowego) bo jak zdestabilizują się na skutek ocieplenia oceanu to pływanie po nim będzie rosyjską ruletką.....lepiej go spalić ku pożytkowi niż dopuscić do uwolnienia w atmosferę. Natomiast z biogazem to troszkę nie tak.... Nadal jest to technologia skomplikowana i droga . Czy przekracza granice rentowności ? - zależy od konkretnego przypadku czyli rodzaju wsadu , alternatywnych możliwości jego utylizacji i kosztów z tym związanych. Wszystkie biogazownie jakie znam realizowane były ze środków publicznych.....czy ma to sens ?- no właśnie.... ja mam poważne wątpliwości. Technologie energetyczne muszą działać w warunkach komercyjnych bo inaczej nie da się ich sztucznie utrzymywać w dłuższym wymiarze czasowym.
Nie oszukujmy się biogaz to nisza nawet gdyby zaprząc do jego wytwarzania wszelakie odpady biologiczne. Ja wypowiadam się w kwestii możliwości zaopatrzenia w energię całej cywilizacji jako takiej. W tym kontekście propozycje "pseudoekoociepleniowców" jawią sie jako rachityczne i oderwane granatem od rzeczywistości (technicznej i ekonomicznej).
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE