ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ocena kosztów produkcji zielonego wodoru w USA i Europie
06.08.2020r. 06:00

Według nowego raportu Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (International Council on Clean Transportation), cena wodoru produkowanego z energii wytwarzanej z OZE może spaść prawie o połowę do 2050 r. w Europie i USA.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 25 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: EL 18.08.2020r. 16:15
Biogazownie wysypiskowe, w oczyszczalniach ścieków i rolnicze, to w pierwszym rzędzie urządzenia służące ochronie środowiska (utylizacji "odpadów"). Jeśli chodzi o biogazownie rolnicze, to powinny być u nas budowane i dotowane niemal wyłącznie UTYLIZACYJNE (gnojowica, trawa 2.i 3.pokosu, odpady rolne, kurzętnik). Wylewanie gnojowicy na pola, jako nawozu, to zatruwanie gleby i cieków wodnych, a efekt nawozowy mizerny. Pozdrawiam kol.MAX - czytam Twoje komentarze z coraz większym zainteresowaniem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Socyal 18.08.2020r. 22:12
Cała zabawa polega na tym, że kiedyś z małym użyciem pieniędzy wykorzystywano to na polu. I dziś się w zasadzie da oprócz tego, że i tu są regulacje. Idzie kolejna fala regulacji znacznie osłabiająca rolnictwo (a to obecnie nasz przemysł narodowy). Jak się porozmawia z rolnikami czuć ten sam pomysł który zastosowano w energetyce itp.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 18.08.2020r. 22:34
Kol "EL". Jak juz wielokrotnie wspominałem wszelakie działania w tym w energetyce czy ochronie środowiska muszą być oparte na rzetelnej analizie ekonomicznej. Nie uważam aby nawożenie gnojowicą i inną "maciejką" było szkodliwe dla środowiska zważywszy, że ona "maciejka" od zarania dziejów trafiała do niego i to w sposób przypadkowy bo taki "dinożarł" robił to tam gdzie akurat stał i go spięło.... Rzecz jest prosta : nawozić w taki sposób aby nie czynić szkody co zresztą robi się w praktyce ograniczając ilość nawozów sztucznych . Na pewno tańsze jest wywiezienie "urobku" na pole niż budowa skomplikowanych układów zgazowania takiego czy innego. Do biogazowni nie mam nic poza ewentualnie ekonomią i budową tego "za nasze". Jak przedsiębiorca chce to jego wola - niech buduje ale za swoje środki. Mnie osobiście bardzo bulwersuje mieszanie "ochrony klimatu" z ochroną środowiska....bo to dwie różne sprawy. Ochrona środowiska przed skazeniem i nadmierną eksploatacją - OK całkowicie popieram. Natomiast "ochrona klimatu" sprowadzona do zerowania emisji CO2 - to tragiczna głupota co wielokrotnie opisywałem w szczegółach. Na klimat należy spojrzeć w geologicznej skali czasu. Nawet Holocen(jedno wielkie 20-sto tysiącletnie ocieplenie) to tylko "mgnienie" na przestrzeni historii życia na ziemi z którym "człowieki" nie mają nic wspólnego, a na wykresach średnich temperatur w skali geologicznej czasu to jeden z wielu pików .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE