ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ocena kosztów produkcji zielonego wodoru w USA i Europie
06.08.2020r. 06:00

Według nowego raportu Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (International Council on Clean Transportation), cena wodoru produkowanego z energii wytwarzanej z OZE może spaść prawie o połowę do 2050 r. w Europie i USA.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 25 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Ener 06.08.2020r. 09:18
Max . - propaganda odpiera rozum. Przelicz sobie jeszcze raz .😀. Na 1 kg wodoru można przejechać średnio samochodem 100 km. A na litrze paliwa 10 km. Taki jest efek energetyczny. To znaczy , że cena z wodoru energii elektrycznej bedzie 0,118.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 06.08.2020r. 09:59
Kol, "Ener" 1kg wodoru to 120 MJ czyli 33,33 kWh energii cieplnej, po przepuszczeniu przez ogniwo paliwowe zostanie w Ee jakieś 19,9 kWh - owszem być może dało by się przejechać te 100 km zważywszy że taka Tesla zużywa 16kWh/100km ale.... 1kg wodoru to w normalnych warunkach ok 800 m3 gazu do zgromadzenia którego potrzeba by zbiornika 1m3 pod ciśnieniem 800 Atm.... , albo cieknące baniaki kriogeniczne, ew. absorpcja na wodorkach czaisz choć trochę problem techniczny, ekonomiczny czy zagrożenie otoczenia ??? Dodam jeszcze kwestie sprawności energetycznej wytwarzania wodoru....
To juz lepiej do takiej Tesli zamiast dużego akumulatora dostawić mały albo superkondensator oraz agregat prądotwórczy o mocy ok. 16kW pracujący na jednych obrotach mocy i momencie o sprawnosci przekraczającej już 51% (takie sa dane techniczne zespołów kogeneracyjnych) a jeszcze na spalinach mozna dolepic obieg Kaliny co powinno dać ze 30% dodatkowej Ee..... sumaryczne zużycie paliwa w najprostszej wersji jakieś 2,5 - 3 litry ON / 100 km . Zaletą jest że technika znana sprawdzona i żadnych zagrożeń a silnik takiego generatora jakieś 200 ccm- czyli jak w kosiarce. To nie propaganda "pseudozielona" tylko technika i ekonomia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE