ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 1,1 tys. górników z koronawirusem - dwa razy więcej niż trzy tygodnie temu
06.08.2020r. 11:10

Do 1 164 wzrosła w czwartek liczba górników zmagających się z koronawirusem - wynika z danych kopalń i spółek węglowych. To ponad dwa razy więcej niż trzy tygodnie temu, kiedy zakażonych było 550 pracowników kopalń. Najwięcej nowych przypadków wykryto w Polskiej Grupie Górniczej.

Jak wynika z przekazanych w czwartek rano PAP statystyk, z wirusem SARS-CoV-2 zmaga się obecnie 842 górników z Polskiej Grupy Górniczej (PGG), 219 z prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach i 103 z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Dane te nie uwzględniają jeszcze wszystkich wyników najnowszych, trwających także w tym tygodniu, badań przesiewowych w wybranych kopalniach.

W PGG minionej doby liczba osób zakażonych wzrosła o 90, z czego najwięcej nowych przypadków (50) przypada na rybnicką kopalnię Chwałowice, gdzie trwają badania przesiewowe całej 2,8-tysięcznej załogi. Łącznie zachorowały tam dotąd 152 osoby. W kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej potwierdzono dotąd 500 przypadków koronawirusa (od środy wzrost o 12), a w kopalni Marcel w Radlinie - 55.

Ogółem w Polskiej Grupie Górniczej od początku epidemii zakażonych zostało 2 799 pracowników, z których 1 957 osób (69 proc.) to ozdrowieńcy. Choruje 842 pracowników, a 1108 jest w kwarantannie.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej w czwartek przybyły dwa nowe przypadki zakażenia - obydwa w kopalni Budryk w Ornontowicach. Od początku epidemii w kopalniach JSW koronawirusem zaraziły się 4 072 osoby, a wyzdrowiało 3 969 (niespełna 97,5 proc.). 48 pracowników JSW jest nadal w kwarantannie. Choruje 103 górników.
W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach do czwartku zanotowano 286 przypadków SARS-CoV-2 (od środy przybyło 8 nowych zachorowań). Wyzdrowiało 67 osób, a nadal choruje 219. 99 pracowników zakładu przebywa w kwarantannie.

"Dane te obejmują wyniki wtorkowych testów - z 220 przebadanych próbek osiem było dodatnich. Dzisiaj przeprowadzana jest kolejna seria badań" - poinformowała PAP rzeczniczka kopalni Silesia Małgorzata Bajer.

Łącznie, według czwartkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 7 747 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) oraz prywatnej kopalni Silesia. Dotąd wyzdrowiało 6 583 pracowników kopalń, czyli niespełna 85 proc. wszystkich zakażonych.

Według danych sanepidu w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - koronawirusa wykryto u 17 tys. 229 osób (w czwartek poinformowano o 137 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 403 zmarły. W regionie wyzdrowiały 14 tys. 582 osoby, czyli ponad 84,6 proc. wszystkich zakażonych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE