ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Węgierski MOL odnotował spadek wyniku EBITDA w drugim kwartale
07.08.2020r. 00:35

Węgierski koncern paliwowo-gazowy MOL wypracował w drugim kwartale 353 mln USD oczyszczonego wyniku EBITDA , o 44 proc. mniej rok do roku - podała grupa w raporcie półrocznym. MOL prognozuje osiągnięcie 1,7-1,9 mld USD EBITDA w 2020 roku.

Po pierwszym półroczu oczyszczona EBITDA koncernu wyniosła 975 mln USD, o 15 proc. mniej niż przed rokiem.

W drugim kwartale EBITDA segmentu wydobywczego MOL spadła do 112 mln USD z 269 mln USD rok wcześniej, głównie ze względu na mocne spadki cen ropy i gazu. W segmencie rafineryjnym wynik spadł do 110 mln USD z 265 mln USD rokiem, po tym, jak od połowy maja marże rafineryjne zeszły poniżej zera. EBITDA segmentu detalicznego grupy obniżyła się w drugim kwartale rok do roku o 7 mln USD, do 111 mln USD - MOL podał, że w dywizji detalicznej oszczędności kosztowe prawie w pełni zrekompensowały związane z pandemią spadki marż na paliwie i innych produktach.

Zadłużenie netto grupy w relacji do zysku EBITDA wzrosło w drugim kwartale do poziomu 1,63 z 0,9 kwartał wcześniej - jak podał MOL, wzrost był głównie efektem przejęcia ACG (koszt ok. 1,5 mld USD). Celem grupy jest utrzymanie długu netto poniżej dwukrotności EBITDA do końca roku.
Uproszczone wolne przepływy pieniężne firmy (liczone jako oczyszczona EBITDA pomniejszona o organiczne nakłady inwestycyjne) wyniosły w drugim kwartale 28 mln USD, co oznacza spadek o 78 proc. rok do roku. W całym roku grupa liczy na 0,2-0,4 mld USD wolnych przepływów - po pierwszym półroczu wyniosły one 356 mln USD, podobnie jak w całym 2019 roku.

Organiczne nakłady inwestycyjne MOL spadły w drugim kwartale o 36 proc. rok do roku, do 326 mln USD, a w całym pierwszym półroczu wyniosły 619 mln USD, o 22 proc. mniej niż przed rokiem. Prognoza MOL na cały rok to nakłady o wartości do 1,5 mld USD.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE