ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron nagrodzony za aktywność na rynku zielonych certyfikatów
07.08.2020r. 11:12

Tauron został nagrodzony za "największy wkład w rozwój systemu gwarancji pochodzenia w Polsce" oraz "największą aktywność na sesjach rynku zielonych certyfikatów" w konkursie "Platynowe Megawaty", organizowanym przez Towarową Giełdę Energii.

- "Platynowe Megawaty" za działalność w 2019 r. traktujemy przede wszystkim jako dowód na to, że procesy biznesowe związane z obrotem prawami majątkowymi są w Tauronie bardzo dobrze zaplanowane i zorganizowane. Dzięki temu każdego dnia możemy oferować naszym klientom konkurencyjne ceny energii elektrycznej - mówi Tomasz Lender, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż. - Koszt nabycia zielonych certyfikatów jest bowiem jednym z istotnych elementów ceny sprzedaży energii elektrycznej - dodaje wiceprezes Tauron Sprzedaż.

Nagroda przyznana Tomaszowi Piesiewiczowi z Tauron Sprzedaż pokazuje, że maklerzy spółki posiadają wysokie kwalifikacje, dzięki czemu mogą minimalizować koszty skaładające się na ostateczną cenę energii elektrycznej oferowanej naszym klientom.

System zielonych certyfikatów, które są gwarancją pochodzenia energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, jest jednym z funkcjonujących w Polsce mechanizmów wsparcia OZE.

Przedsiębiorstwa energetyczne, które sprzedają energię elektryczną do odbiorcy końcowego, są zobowiązane do wykazania się odpowiednią ilością zielonych certyfikatów lub - w przypadku ich braku - do uiszczenia tzw. opłaty zastępczej. W przeciwnym wypadku na przedsiębiorstwo energetyczne nakładana jest kara. Obowiązek ten wynika wprost z Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii.

- Warto również zaznaczyć, że nagroda dla Tauron Sprzedaż za "największy wkład w rozwój systemu gwarancji pochodzenia w Polsce w roku 2019" powiązana jest z realizowaniem polityki Zielonego Zwrotu Taurona. Działania te nastawione są zarówno na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, jak i oferowanie klientom bogatej gamy zielonych produktów i usług - wyjaśnia Tomasz Lender.

Jednym z takich produktów jest EKO Premium, który gwarantuje 100 proc. ekologicznej energii. Ten produkt, powiązany bezpośrednio z zapewnieniem zielonych certyfikatów, cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, bo coraz więcej przedsiębiorstw zainteresowanych jest budowaniem swojej marki w oparciu o korzystanie z ekologicznych rozwiązań. Dotychczas z oferty skorzystały już takie przedsiębiorstwa jak Santander Consumer Bank, Credit Agricole Bank Polska czy Alstom.

Sukces oferty EKO Premium opiera się na trzech filarach. Pierwszy to wyłączność. Klient ma pewność, że zakupiona przez niego porcja energii - wytworzona w konkretnym odnawialnym źródle w ściśle określonym czasie - nie będzie sprzedana nikomu innemu. Drugi to gwarancja pochodzenia energii udzielana przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii. Trzeci to możliwość wyboru źródła energii. Klient może zamówić w TAURONIE prąd wyprodukowany w elektrowniach wodnych lub wybrać energię z wiatru.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE