ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tesla zbuduje największy na świecie magazyn energii
07.08.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w Kalifornii rozpoczęła się budowa bateryjnego magazynu energii, który po uruchomieniu powinien być największą tego rodzaju jednostką na świecie. W przygotowaniu w USA są jeszcze większe bateryjne magazyny energii. Świadczone przez nie usługi oraz dostarczaną energię kontraktuje coraz więcej stanowych koncernów energetycznych, widząc w tego rodzaju urządzeniach alternatywę dla konwencjonalnych źródeł jeśli chodzi o stabilizowanie systemu elektroenergetycznego i zapewnianie energii w szczycie zapotrzebowania, w czym baterie mogą być znacznie efektywniejsze choćby od szczytowych elektrowni gazowych.

Obecnie nadal największy na świecie bateryjny magazyn energii Hornsdale Power Reserve, o mocy 100 MW i pojemności 129 MWh został zainstalowany w stanie Południowa Australia pod koniec 2017 roku. Za inwestycją stał francuski inwestor Neoen, a baterie - tzw. Powerpacki - dostarczyła Tesla.

Baterie dostarczone przez Teslę w stanie Południowa Australia wykazały skuteczność w utrzymaniu odpowiednich parametrów sieci w ramach lokalnego rynku FCAS (Frequency Control and Ancillary Services), niwelując wahania eksportu energii produkowanej przez zlokalizowaną w ich pobliżu farmę wiatrową, a także okazały się finansowym sukcesem.

Neoen potwierdził w komunikacie, że tylko w ciągu pierwszego roku magazyn energii dał oszczędności dla lokalnego systemu energetycznego i odbiorców energii oszacowane na 50 mln dolarów australijskich, czyli około 131 mln zł.
Stąd finalizowana obecnie rozbudowa tego magazynu energii. Dołożone zostaną baterie o mocy 50 MW i pojemności 64,5 MWh, które ponownie dostarczy Tesla.

Wiadomo, że Tesla w celu rozbudowy magazynu w Australii dostarczy zestawy Powerpack o jednostkowej mocy 50 kW oraz pojemności 210 kWh - tak jak w pierwszym etapie - i nie będzie to nowy system, o którego wdrożeniu na rynek informowała ostatnio firma Elona Muska.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE