ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bolesławiec w partnerstwie dotyczącym modernizacji oświetlenia ulicznego
09.08.2020r. 09:22

Bolesławiec przystąpi do partnerstwa dotyczącego realizacji projektu "Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego". Rada Miasta wyraziła zgodę na przystąpienie do partnerstwa i zawarcie umowy partnerskiej.

Projekt pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego" zakłada współfinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Liderem oraz wnioskodawcą projektu będzie Gmina Miejska Bolesławiec. Partnerami współrealizującymi projekt będą: Gmina i Miasto Lwówek Śląski, Gmina Miejska Zgorzelec oraz Gmina Miejska Duszniki - Zdrój. Dzięki podpisaniu umowy partnerskiej, wniosek o dofinansowanie uzyska dodatkowe punkty podczas oceny w procedurze konkursowej, która zakłada preferencje dla projektów partnerskich.

Projekt zakłada modernizację dotychczasowych 3 655 opraw oświetleniowych na nowoczesne oprawy oświetlenia dróg w technologii LED spełniające normę PN-EN 60598-1,PN-EN 60598-2-3, wymianę i montaż słupów zakwalifikowanych do wymiany w zestawieniu inwentaryzacyjnym oraz malowanie wysięgników. Modernizacji podlegać będą szafki oświetleniowe zakwalifikowane w audycie do wymiany, które posiadają obudowę metalową, lub nie zostały wyniesione ze stacji transformatorowej. Uwzględniono również wymianę 2,5 km kabla olejowego na miedziany przy dwóch ulicach.
Instalacja Systemu Inteligentnego Zarządzania Oświetleniem - Smart Lights, pozwala na bezprzewodowe i autonomiczne sterowanie oprawami oświetleniowymi LED (sterowanie na poziomie pojedynczej oprawy LED). System będzie miał możliwość rozbudowy - pozwalając na podłączenie do niego i obsługę nie tylko opraw oświetleniowych LED, ale także dodatkowych funkcjonalności Smart City, np.: czujniki parametrów powietrza, czujniki zmierzchu i obecności, czujniki pomiarowe.

Szacowany koszt inwestycji wynosi ok.12 mln zł, co w przypadku dofinansowania z RPO WD dla 75 proc. kosztów kwalifikowanych daje okres zwrotu do siedmiu lat kalendarzowych.
Gmina Miejska Bolesławiec poniesie koszt pozostałych 25 proc. inwestycji w kwocie ok. 3 mln.
Projekt zakłada realizację w latach 2021-2022.Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE