ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Louisiana Natural Gas Exports wycofała ofertę dostarczenia LNG z USA przez Polskę na Ukrainę
10.08.2020r. 06:25

Mało znana spółka z USA jednak nie dostarczy amerykańskiego LNG przez Polskę na Ukrainę - czytamy w BiznesAlert.pl.

Portal OilPoint informuje, że Louisiana Natural Gas Exports wycofała ofertę dostarczenia 5,5 mld m sześc. gazu skroplonego rocznie. - Poinformowaliśmy prezydenta i premiera Ukrainy o naszej decyzji w sprawie wycofania propozycji zawarcia porozumienia długoterminowego o dostawach LNG z USA na Ukrainę. Projekt jest całkiem złożony i może odnieść sukces tylko z udziałem wszystkich odpowiednich stron na Ukrainie, podobnie jak w Polsce i USA - przekonuje prezes LNGE Ben Blanchet.

Propozycja jego firmy miała się spotkać z negatywnym odzewem Naftogazu. - Przez to doszliśmy do wniosku, że w obecnych warunkach inwestycji w sektor gazowy na Ukrainie projekt nie może spełnić minimalnych wymogów inwestycyjnych - dodaje Blanchet w komunikacie LNGE cytowanym przez OilPoint.ua.
27 maja rząd ukraiński zatwierdził memorandum w sprawie dostaw co najmniej 5,5 mld m sześc. LNG z USA z pomocą LNGE. Amerykanie deklarowali gotowość wsparcia finansowego budowy Gazociągu Polska-Ukraina. Była to niewiążąca deklaracja woli, krytykowana potem przez państwowy Naftogaz. Jeden z argumentów przeciwko współpracy z tą firmą był niedobór informacji na jej temat. Mimo to Polska, Ukraina i USA rozmawiają na temat dostaw gazu skroplonego. Podpisały w 2019 roku memorandum o współpracy gazowej w regionie - czytamy w BiznesAlert.pl.
OilPoint , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE